Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Będzie nowa nawierzchnia drogi i chodnik w Chańczy

czwartek, 30 sierpnia 2018 10:04 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Wśród mieszkańców Chańczy odbyło się w środę, 29 sierpnia uroczyste podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej w tej miejscowości wraz ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 764.

W podpisaniu umowy związanej z remontem, wziął udział starosta kielecki Michał Godowski. - To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców miejscowości Chańcza, ponieważ obecna droga jest dość wąska i w przeważającej części zdeformowana, ponadto występują ubytki w krawędziach jezdni oraz wymyte i wybite pobocza. Podpisanie tej umowy odbywa się wśród mieszkańców, ponieważ chcemy wychodzić z takimi inicjatywami wprost do społeczeństwa – zaznaczył starosta kielecki.

Obecni w trakcie podpisania byli również wójt gminy Raków Alina Siwonia, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach Paweł Gratka. W ramach przebudowy zostanie ułożona nowa warstwa wyrównawcza i ścieralna z betonu asfaltowego. Zostanie także wybudowany chodnik z kostki betonowej po prawej stronie o szerokości 2 m i długości ponad 1 km. Drogowcy wykonają także remont istniejących przepustów pod drogą; uzupełnienie pobocza materiałem kamiennym po lewej stronie oraz uzupełnią oznakowanie pionowe.

Dodatkowo zostanie wykonana przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką nr 764 wraz z założeniem nowoczesnego oznakowania aktywnego przejścia dla pieszych z czujnikiem obecności pieszego i zasilaniem solarnym. Przy przebudowie skrzyżowania zostanie stworzony także nowy chodnik po obu stronach.

Koszt inwestycji, dofinansowywanej z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, to 1 mln 396 tys. 691,21 zł. Samorząd powiatu przekazał prawie 500 tys. zł, zaś samorząd gminy Raków blisko 200 tys. zł.

Informacje pochodzą ze Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO