Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Będzie kolejny nabór na vouchery dla przedsiębiorców

czwartek, 24 września 2020 11:29 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu świętokrzyskiego otrzymają kolejne unijne wsparcie na walkę z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa. Nabór wniosków rozpocznie się 1 października.

Do rozdysponowania pomiędzy małe i średnie przedsiębiorstwa jest milion złotych. Kwota ta została wygospodarowana w ramach unijnego projektu Popytowy System Innowacji - rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze. Maksymalna wartość dofinansowania jednego vouchera wyniesie 25 tysięcy złotych.

– Wsparcie będzie udzielone na usługi doradcze, których celem jest złagodzenie skutków obecnej i przyszłej sytuacji gospodarczej związanej ze zwalczaniem następstw epidemii koronawirusa i dotyczy m.in. utrzymania firmy na rynku oraz ochrony miejsc pracy – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Podczas poprzedniego naboru przekonaliśmy się, że świętokrzyskie firmy potrzebują specjalistycznych porad i konsultacji, dzięki którym usprawnią swoje funkcjonowanie, wprowadzą nowe formy pracy, dostosowane do warunków związanych z sytuacją epidemiczną – dodaje.

Wsparcie w ramach naboru na vouchery skierowane jest do firm, które w związku z pandemią odnotowały spadek obrotów o co najmniej 30 procent w okresie wybranych trzech miesięcy w 2020 roku, począwszy od 1 maja do 31 sierpnia w porównaniu do analogicznych trzech miesięcy 2019 roku. Spadek obrotów o 30 procent musi być wykazany w każdym z trzech miesięcy. W przypadku przedsiębiorców, u których działalność gospodarcza została zarejestrowana później, miesiącem porównawczym dla spadku obrotów jest styczeń lub luty 2020 roku.

Usługi doradcze, które będzie można zrealizować w ramach voucherów, to m.in. wsparcie prawne dotyczące uprawień wprowadzonych przepisami związanymi z epidemią, doradztwo w zakresie wdrożenia działań mających na celu pokrycie luki finansowej, utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa, a także opracowanie naprawczych strategii pozwalających na powrót do operacyjności po kryzysie gospodarczym wywołamy epidemią. Nie będzie natomiast możliwości finansowania zakupu środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych.

Nabór wniosków prowadzony będzie wyłącznie w formie papierowej i potrwa od 1 do 12 października. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.vouchery.spinno.pl

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO