Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Będą nowe atrakcje nad zalewem w Cedzynie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Będą nowe atrakcje nad zalewem w Cedzynie

Cedzyna / 17 czerwca 2019 / Tekst

Nowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów, taras widokowy, parkingi i plac zabaw powstają nad zalewem w podkieleckiej Cedzynie. Odwiedzający będą mogli skorzystać z nowej infrastruktury już w te wakacje.

Prace, które trwają od jakiegoś czasu, są realizowane przez dwie gminy - Masłów i Górno. Pierwsza z nich jest odpowiedzialna za powstanie tarasu widokowego, wiaty, miejsca na rowery oraz nowe ścieżki, przy których zostaną zamontowane ławeczki. - Nad zalewem są przygotowywane ścieżki dydaktyczne, oświetlenie wzdłuż ciągów komunikacyjnych, altany i kręgi pod ogniska, duży plac zabaw z urządzeniami dydaktycznymi, tablice informacyjne, punkt naprawy rowerów, gniazdo bocianie i cztery pomosty pływające na zbiorniku. Obecnie wykonywane są ścieżki wraz z oświetleniem, a wykonawca zamówił już wszystkie drewniane elementy, które zostaną zamontowane w lipcu - mówi Dariusz Korczyński, kierownik referatu budownictwa i gospodarki przestrzennej Urzędu Gminy w Masłowie. Całkowity koszt inwestycji realizowanych przez gminę Masłów wynosi ponad 2,6 miliona złotych, z czego ponad 2,2 miliona złotych pochodzi ze środków unijnych.

Sporo atrakcji szykuje też gmina Górno. Oprócz tras rowerowo-pieszych powstaną także nowe parkingi oraz niewielki budynek, gdzie znajdą się prysznice i toalety. - W ramach projektu została zaprojektowana 1,5-kilometrowa trasa dla pieszych wraz z chodnikami, oświetleniem i towarzyszącą jej ścieżką rowerową o tej samej długości. Powstaje też budynek, w którym będą sanitariaty, a od strony południowej parking. Modernizowany jest też znajdujący się tam duży parking przeznaczony dla około 140 pojazdów - informuje Barbara Wołczyk, kierownik referatu infrastruktury i rozwoju Urzędu Gminy Górno.

Projekt będzie realizowany do końca lipca. Jego wartość wynosi ponad 2,7 miliona złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych to prawie 1,5 miliona złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ