Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Bądź czujny w Internecie!

wtorek, 29 września 2020 10:53 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Niemal codziennie policjanci przyjmują zgłoszenia od osób, które zostały oszukane przez nieuczciwych sprzedawców. Tak było w przypadku 62-letniej mieszkanki powiatu jędrzejowskiego, która zaufała rzekomemu przedstawicielowi firmy zajmującej się finansami.

Starsza kobieta natrafiła na ofertę, dzięki której mogła zainwestować swoje pieniądze. Przewidywany zysk był bardzo obiecujący. Po wypełnieniu formularzy skontaktował się z nią „broker”. 62-latka ustaliła z nim szczegóły i… przelała na wskazane konto ponad 70 tysięcy złotych.

 Mieszkanka powiatu nabrała podejrzeń, gdy chciała skontaktować  się z mężczyzną i została poinformowana, że „broker” nie pracuje już w tej firmie. Oszuści próbowali wyłudzić od kobiety jeszcze pięć tysięcy złotych – powiedzieli jej, że ta kwota pozwoli podjąć kroki prawne wobec nieuczciwego pracownika. Wczoraj 62-latka zawiadomiła policję.

Policjanci apelują, by ostrożnie korzystać z możliwości technicznych jakie daje nam Internet. Niestety bardzo często oferty mające przynosić wielokrotne zyski, okazują się być sprytnie skonstruowanym oszustwem finansowym i sposobem na wyłudzenie danych osobowych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO