Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

"Autochodzik" trafił do kieleckiej Policji

środa, 07 grudnia 2016 13:25 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Dzieciom z Kielc i okolic dużo łatwiej będzie się nauczyć zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a to za sprawą „Autochodzika”. Starosta kielecki przekazał dziś ten zestaw pomocy dydaktycznych komendantowi miejskiemu policji w Kielcach.

6 aut – między innymi radiowóz i karetka, a do tego komplet znaków drogowych czy sygnalizator świetlny… Nie jest to wyciąg z listy planowanych na przyszły rok inwestycji w infrastrukturę i służby ratunkowe, lecz lwia część wartego 5 tysięcy złotych zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który Starostwo Powiatowe w Kielcach przekazało dziś Komendantowi Miejskiemu Policji. Jak zauważył starosta kielecki Michał Godowski, który sfinansował zakup „Autochodzika”, uświadamianie dzieci o tym, jak zachowywać się na drodze leży w interesie wszystkich, nie tylko policjantów. - Tej profilaktyki nigdy za wiele. To przecież bezpieczeństwo naszych najbliższych. Samorząd nie może się od tych spraw odżegnywać tłumacząc się tym, że nie jest to jego zadanie. Bezpieczeństwo jest zadaniem każdego odpowiedzialnego człowieka - powiedział Michał Godowski.

Komendant Miejski Policji w Kielcach podinspektor Tomasz Zawadzki podkreślał natomiast, że „Autochodzik” będzie dla policjantów bardzo cenną pomocą dydaktyczną. - Uczenie dzieci przez zabawę przyniesie wymierne efekty. Myślę, że wykorzystanie tego sprzętu będzie maksymalne. To świetna inicjatywa - ocenił podinspektor Zawadzki.

O tym, jak w praktyce wygląda zabawa ucząca bezpiecznego zachowania na drodze, jako pierwsze przekonały się dzieci z przedszkola w Woli Morawickiej.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO