Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

W najbliższą niedzielę atrakcje dla amatorów strzelania

czwartek, 18 czerwca 2020 13:18 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza w niedzielę, 21 czerwca, na „Strzelecki Puchar Lata”. Organizatorzy przewidzieli wiele niespodzianek.

– Pod koniec maja zorganizowaliśmy imprezę połączoną dla trzech świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Samorządu. W czasie świętowania największym powodzeniem cieszyło się stoisko strzeleckie. Zwiedzający zgłaszali chęć kolejnych eventów związanych tematycznie z bronią i strzelaniem. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w najbliższą niedzielę zapraszamy na turniej strzelecki – informuje Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Początek turnieju o godzinie 15.00. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zakupić bilet wstępu do muzeum. Rywalizacja odbędzie się w  kategoriach: młodzicy, juniorzy i open. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy zaprosili również do udziału w imprezie Grupę Historyczną z III Okręgu Policji Państwowej Komisariatu z Radomia. Zaprezentuje ona ciekawostki „karabinowe” oraz mini wystawę karabinów. Na zakończenie wieczoru występi utalentowany Dariusz Bernatka.  

– Tego lata nie pozwolimy się nudzić mieszańcom województwa. Już dziś zapraszamy wszystkich 15 lipca na plac naszego muzeum, odbędzie się wtedy seans „pod księżycem” powieści Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”– dodaje Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO