Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

ARiMR już wypłaca zaliczki

czwartek, 19 października 2017 13:30 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Około 77 procent świętokrzyskich rolników jeszcze w tym tygodniu otrzyma zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak podkreśla Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektor świętokrzyskiego oddziału regionalnego ARiMR, świętokrzyskie znalazło się w gronie województw, w których wypłaty będą dokonywane najwcześniej. – Finalizujemy kontrolę administracyjną wniosków i znajdujemy się na pierwszym miejscu w kraju pod względem efektywności obsługi tych spraw. Jako pierwsze otrzymają wsparcie województwa dotknięte klęskami i afrykańskim pomorem świń oraz świętokrzyskie, właśnie z uwagi na sprawność działania – informuje dyrektor oddziału.

Dzięki temu rolnicy mogą liczyć na wsparcie finansowe w okresie przedzimowym. To szczególnie korzystny czas na wydatkowanie środków, ponieważ właśnie teraz w branży notuje się najniższe ceny. Ponadto po raz drugi w historii zaliczki są wypłacane w wysokości 70 procent dopłaty całkowitej. – Tak wysokie zaliczki nie były wcześniej płacone. W 2015 roku wypłacono zaliczki w wysokości 50 procent i w dodatku w bardzo ograniczonym zakresie. Wcześniej taki system w ogóle u nas nie istniał – przypomina Małgorzata Erlich-Smurzyńska.

Zdaniem dyrektor świętokrzyskiego oddziału ARiMR, sprawna obsługa wniosków była możliwa dzięki wytężonym wysiłkom pracowników podległych jej biur powiatowych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO