Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Alleluja czyli Happy Day w innej formie

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 14:27 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, w Kielcach odbędzie się V Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej Alleluja czyli Happy Day. Motywem przewodnim wydarzenia będzie stulecie urodzin papieża Jana Pawła II.

"Alleluja czyli Happy Day" to cykliczny, ogólnopolski festiwal, który odbywał się co roku w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach z udziałem wielotysięcznej widowni. Pomysł na organizację wydarzenia zrodził się przy okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce w 2016 roku. Festiwal  szybko zdobył  ogromną  popularność w całej  Polsce,  a  także  za granicą, prezentuje bowiem muzykę chrześcijańską w różnych  gatunkach  muzycznych:  od popu,  przez  rock,  hip  hop,  a  nawet  heavy  metal.

W tym roku, z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne, Festiwal będzie miał inną formę. W ramach wydarzenia o godzinie 20 w bazylice katedralnej w Kielcach odbędzie się koncert, którego emisję będzie można obejrzeć na stronie internetowej Echa Dnia.

– Wydarzenie zostanie zorganizowane dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, stulecia Cudu nad Wisłą i 850-lecia Bazyliki Katedralnej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – mówi Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, który jest jednym z organizatorów Festiwalu.

Podczas dotychczasowych edycji imprezy wystąpili m.in. Zakopower, Piotr Rubik, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, TAU, Maleo  Reggae Rockers i Darek Malejonek.  Rok  temu  koncert galowy został zarejestrowany i wyemitowany w prime time przez TVP2.

Współorganizatorami koncertu są Miasto Kielce oraz Agencja Artystyczna Kuman Team. Festiwal objęli patronatem marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski i przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Pruś.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO