Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Aktywny weekend na Ponidziu

czwartek, 24 września 2020 15:04 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Najbliższy weekend na Ponidziu zapowiada się bardzo aktywnie. W sobotę odbędzie się II spływ kajakowy im. Jerzego Głowackiego, a w niedzielę VIII Bieg na Grochowiska.

Sobotni spływ kajakowy został zorganizowany ku pamięci założyciela Klubu Wodnego Kon-Tiki Jerzego Głowackiego.

– Pińczów może się poszczycić tym, że prężnie działamy w sportach wodnych, klub Kon-Tiki uczy żeglowania, ale mamy też kajaki czy rowerki wodne. Ten rozwój i samo powstanie klubu to zasługa pana Jerzego Głowackiego, dlatego tym spływem chcemy uczcić pamięć o nim – mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów.

– Spływ odbędzie się bardzo atrakcyjnym odcinkiem Pińczów - Chroberz, z przystankiem w Krzyżanowicach. Zapewniamy bezpieczeństwo uczestnikom i zachęcamy do przeżycia niezapomnianej przygody – dodaje burmistrz.

Kajakarze wyruszą z Pińczowa ok. godz. 9, trasa spływu zakończy się kilka godzin później w Chrobrzu. Po powrocie do Pińczowa uczestnicy wydarzenia wezmą udział we wspólnym grillowaniu.

Dzień później odbędzie się VIII Bieg na Grochowiska. Dziesięciokilometrowa trasa prowadzić będzie głównie drogami leśnymi. Start i meta biegu zlokalizowano w Pińczowie przy SP nr 2 ul. 7 Źródeł 7.

– Bieg zawsze odbywał się w marcu dla upamiętnienia stoczonej 18 marca 1863 roku bitwy pod Grochowiskami, jednej z najkrwawszych bitew w powstaniu styczniowym, zakończonej zwycięstwem Polaków – zaznaczył włodarz miasta i gminy Pińczów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO