Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Akcja "Znicz" - pełne statystyki

piątek, 03 listopada 2017 16:06 / Autor: Radio eM
Radio eM

4 osoby zginęły a 32 zostały ranne w 28 wypadkach do których doszło w czasie trwania tegorocznej akcji znicz – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 69 nietrzeźwych kierujących.

Jak informuje KWP w Kielcach, w tym roku akcja ,,Znicz" rozpoczęła się w piątek 27 października. Przez siedem dni policjanci, na terenie województwa świętokrzyskiego, czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli bardzo często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Pilnowali płynności ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczną regulację ruchu.

W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców. Pod czujnym okiem policjantów znaleźli się również piesi, którzy naruszali zasady ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili 105 osób poruszających się poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych odblasków.

Od 27 października do 2 listopada na świętokrzyskich drogach mundurowi zatrzymali 41 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku świętokrzyscy policjanci, na drogach naszego województwa, zatrzymali 69 nietrzeźwych kierujących.

mjk | KWP

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO