Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

8 milionów na świętokrzyskie drogi

piątek, 12 maja 2017 16:41 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

Kolejne 8 milionów na świętokrzyskie drogi. 15 samorządów otrzymało rządowe dofinansowania na 18 zadań w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz napraw szlaków komunikacyjnych zniszczonych przez ulewy. Dzięki tej transzy dopłat wyremontowanych zostanie prawie 27 kilometrów dróg.

Naprawa drogi zniszczonej przez ulewy to zazwyczaj niewielki projekty, którego całkowity koszt najczęściej nie przekracza kilkuset tysięcy złotych. Jednak z punktu widzenia mieszkańców gmin i powiatów przejezdność lokalnych dróg jest istotna. Tak jest w gminie Czarnocin koło Kazimierzy Wielkiej, gdzie remontowane będzie dokładnie 534 metry asfaltu w miejscowości Kolosy-Kolonia. - To ważna droga dojazdowa. W wyniku zeszłorocznych nawałnic ponieśliśmy spore straty. Już wcześniej remontowaliśmy w tej miejscowości drogę - mówi wójt gminy Maria Kasperek.

Zdecydowanie poważniejsze prace wykonywane są w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Jedna z większych przebudów, które właśnie dostały dofinansowanie wykonana zostanie na terenie Starachowic. Prezydent miasta Marek Materek mówi, że prace pochłoną w sumie ponad 5 milionów złotych. - Chodzi o przebudowę odcinków dwóch ulic: Moniuszki i Smugowej. To ważny szlak komunikacyjny szczególnie dla podróżujących do najchętniej odwiedzanego zbiornika wodnego Lubianka – mówi prezydent Marek Materek.

Rządowe dopłaty w ramach rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej wynoszą połowę kosztów zaplanowanych prac. Na przykład wspominane Starachowice na przebudowę otrzymały 2,5 miliona złotych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO