Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wjechał traktorem w samochód. „Wydmuchał” 2.6 promila

czwartek, 30 lipca 2020 12:23 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

We wtorek wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Busko-Zdrój, mężczyzna jadący ciągnikiem rolniczym uderzył w zaparkowany przy ogrodzeniu samochód. Badanie alkomatem wykazało, że traktorzysta był nietrzeźwy.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, zastali tam 49-letniego poszkodowanego. Mężczyzna relacjonował, że kiedy przebywał przed domem na swojej posesji, usłyszał huk. Natychmiast pobiegł w kierunku drogi i w bramie zauważył ciągnik rolniczy. Obok pojazdu stał mężczyzna, którego zachowanie wskazywało na to, że był pod wpływem alkoholu.

Na widok pokrzywdzonego, mężczyzna zaproponował by nie wzywać policji i „dogadać się”. 49-latek postanowił jednak powiadomić stróżów prawa. Podczas badania alkomatem 32-letni traktorzysta „wydmuchał” ponad 2,6 promila alkoholu.

Wiele do życzenia pozostawiał także stan techniczny ciągnika. Mundurowi stwierdzili między innymi niesprawność układu kierowniczego, co w połączeniu ze stanem kierowcy mogło doprowadzić do tragedii. Na szczęście skończyło się na uszkodzeniu auta i ogrodzenia.   

32-latkowi grozi do dwóch lat więzienia, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie także za spowodowane uszkodzenia.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO