Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[VIDEO] Kolejni sprawcy oszustw w rękach policji

poniedziałek, 27 lipca 2020 10:09 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W czwartek i piątek policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Starachowic. 23- i 28-latek podejrzani są o udział w przestępstwach metodą "na członka rodziny”. Mężczyźni odbierali pieniądze od osób starszych, które padały ofiarami oszustów – łącznie wyłudzili 40 tysięcy złotych.

Na początku lipca do seniorki zadzwoniła kobieta, która podała się za jej synową. Powiedziała, że znajduje się w banku i potrzebuje finansowej pomocy na spłatę rzekomego zadłużenia. Oszustka poprosiła o przekazanie pieniędzy kurierowi i seniorka straciła 16 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się skarżyscy kryminalni. Ustalili, że z oszustwem może mieć związek 23-letni mieszkaniec Starachowic, który prawdopodobnie odebrał gotówkę od pokrzywdzonej.

W czwartek mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Piotrkowa Trybunalskiego. Okazało się że 23-latek miał przy sobie 24 tysiące złotych, które przekazała mu seniorka z Wąchocka. Mężczyzna trafił do aresztu w skarżyskiej komendzie. Śledczy ustalili, że udział w przestępstwach brał także jego 28-letni kolega.

W sobotę sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu mężczyzn. Grozi im do ośmiu lat więzienia, a śledczy nie wykluczają, że mogli oni brać udział w innych tego typu zdarzeniach, do których doszło w naszym województwie. Nagranie z zatrzymania mężczyzn TUTAJ

zaaz

kassaa

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO