Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Chciał przekupić policjantów... "kratką piwa"

piątek, 24 lipca 2020 13:12 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

W czwartkowe popołudnie policjanci z  Solca-Zdroju dostali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy kąpali się w miejscowym zbiorniku, w którym jest to zabronione. Jeden z nich był pod wpływem alkoholu.

– Po dotarciu na miejsce interwencji mundurowi zastali dwóch mężczyzn. Ich wygląd jednoznacznie wskazywał na to, że przed chwilą wyszli z wody.  Wokół nich leżały porozrzucane puszki i butelki po piwie – informuje Tomasz Piwowarski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

W trakcie interwencji agresywny 27-letni mieszkaniec gminy Stopnica używał wulgaryzmów, szarpał policjantów za mundury i groził im. W trakcie przejazdu na komisariat obiecywał funkcjonariuszom pieniądze i „kratkę piwa" w zamian za niewyciąganie w stosunku do niego konsekwencji prawnych.

Pijanemu 27-latkowi  grozi nawet osiem lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn, 31-letni mieszkaniec Solca-Zdroju ukarany został przez funkcjonariuszy dwoma mandatami; jednym za zaśmiecanie, drugim za kąpiel w miejscu z zakazem.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO