Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Przez pandemię wykonujemy mniej badań profilaktycznych. Zły trend ma odwrócić kampania „W kobiecym interesie”

wtorek, 07 lipca 2020 13:16 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Od czasu ogłoszenia epidemii koronawirusa ponad 90 procent kobiet z województwa świętokrzyskiego nie zrobiło żadnego badania ginekologicznego – wynika z raportu przeprowadzonego w ramach kampanii „W kobiecym interesie”. Natomiast ponad 70 procent  kobiet uważa, że od czasu ogłoszenia światowej pandemii trudniej umówić się na wizytę u ginekologa.

Z niechlubnymi statystykami walczy kampania  „W kobiecym interesie” , której celem jest stworzenie warunków do regularnych badań ginekologicznych i przełamywanie skrępowania, które czują kobiety podczas wizyt u ginekologa.  Od 18 lipca w województwie świętokrzyskim, w specjalnym mobilnym gabinecie przeprowadzane będą bezpłatne konsultacje i badania ginekologiczne.

- W tegorocznej edycji kampanii chcemy zmierzyć się ze wstydem i go oswoić. Bariery są w nas, ale musimy sobie z nimi radzić, bo wstyd nie może ograniczać profilaktyki zdrowotnej. Jako firma wspierająca kobiety i ich zdrowie czujemy też potrzebę realnego zaangażowania się w przywrócenie możliwości badań profilaktycznych i odciążenie placówek medycznych, które z powodu COVID-19 wykonywały świadczenia w bardzo ograniczonym zakresie. Mamy nadzieję, że nasza akcja spotka się z zainteresowaniem i mieszkanki województwa świętokrzyskiego zechcą skorzystać z oferowanych przez nas bezpłatnych badań – mówi Aneta Grzegorzewska, rzecznik prasowa w Gedeon Richter Polska – firmie, która jest inicjatorem i organizatorem kampanii.

W Polsce powodem pierwszej wizyty u ginekologa są zazwyczaj problemy zdrowotne, a na drugim miejscu jest ciąża. Kampania „W kobiecym interesie” ma zachęcić kobiety, by chodziły do ginekologa jak są zdrowe – w trosce o własny komfort, dbanie o siebie i o swoich bliskich.

Podczas akcji mobilny gabinet ginekologiczny odwiedzi trzy miejscowości zlokalizowane w województwie świętokrzyskim. Będą to: Skarżysko-Kamienna, Sędziszów i Starachowice.

Zapisy na konsultacje i bezpłatne badania ginekologiczne przyjmowane są osobiście w recepcji gabinetu mobilnego w dniu badania.

Harmonogram i miejsce badań:

18 lipca - Sędziszów, Ośrodek Sportu i Rekreacji,

  1. Dworcowa 20A

19 lipca - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji - Hala Sportowa, ul. Henryka Sienkiewicza 34

26 lipca - Starachowice, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Szkolna 14

 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO