Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zamiast telefonu… karton soku

czwartek, 02 lipca 2020 13:41 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami internetowymi. Wczoraj ofiarą przestępców padła 16-latka z gminy Łubnice, która straciła ponad 2500 złotych.

O zdarzeniu poinformował policjantów 51-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Łubnice zgłosił, że jego córka zamówiła telefon za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Dziewczyna ustaliła szczegóły transakcji poprzez komunikator na portalu i wiadomości SMS-owe.

Zgodnie z umową, w poniedziałek 16-latka udostępniła sprzedawcy kod BLIK do pobrania z jej rachunku 50 zł, czyli kosztów przesyłki. Po otrzymaniu skanu z numerem nadania paczki, 16-latka udostępniła sprzedającemu kolejny kod – tym razem do pobrania 850 zł.

Brakujące 1600 zł 16-latka miała zapłacić przy odbiorze. Wczoraj, gdy przesyłka dotarła na miejsce, ojciec dziewczyny uiścił należną kwotę. Gdy otworzono paczkę, okazało się że w środku znajdował się… karton soku.

Policjanci apelują, by zachowywać ostrożność podczas robienia zakupów w sieci. W przypadku cennych przesyłek, zawsze należy sprawdzić zawartość paczki przed dokonaniem płatności.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO