Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

46-latek podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym

środa, 24 czerwca 2020 09:37 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W czwartek Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mieszkańca gminy Gnojno. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego 65-letniego sąsiada, w wyniku którego ten zmarł.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek. Wtedy to 65-latek przyszedł do swojego sąsiada i mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. Następnego dnia po południu, w pomieszczeniu gospodarczym na terenie swojej posesji 46-latek znalazł martwego sąsiada.

Mężczyzna powiadomił służby ratunkowe. Okazało się, że poprzedniego dnia wychodząc od sąsiada nietrzeźwy 65-latek kilkukrotnie się przewrócił i spadł ze schodów, ale odmówił wezwania pogotowia. 

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora i biegły lekarz sądowy. Oględziny wykazały, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić.

46-letni właściciel posesji, na której doszło do tragedii został zatrzymany. Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju przedstawiła mieszkańcowi gminy Gnojno zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Za taki czyn grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO