Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powiat kielecki najlepszy w Polsce w rankingu Zdrowia Polski

wtorek, 23 czerwca 2020 16:08 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Powiat kielecki zwyciężył w piątej edycji rankingu Zdrowia Polski, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna.

Ideą rankingu jest przybliżenie lokalnym społecznościom potencjału poszczególnych miast i powiatów. To także okazja do pokazania sposobu kreowania regionalnej polityki zdrowotnej oraz warunków leczenia, jakie poszczególne samorządy zapewniają swoim mieszkańcom. Ranking skierowany był do powiatów oraz miast na prawach powiatu.

 - Jest mi niezmiernie miło, że powiat kielecki otrzymał to zaszczytne, pierwsze miejsce. Cieszy  nas to tym bardziej, że czas, w którym się znaleźliśmy ze względu na epidemię koronawirusa dla nikogo nie jest łatwy. Zwłaszcza działania w obszarze zdrowia wymagały i wciąż wymagają od nas dużego zaangażowania. Cieszymy się, że zostały one docenione. Ponadto w imieniu Zarządu Powiatu w Kielcach pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu i deklaruję jednocześnie, że to wyróżnienie będzie stanowiło dla nas motywację do dalszej wytężonej pracy - mówi starosta kielecki, Mirosław Gębski.

Członek Zarządu Powiatu Stefan Bąk dodaje, że rozwój i podnoszenie jakości usług świadczonych w placówkach ochrony zdrowia w powiecie kieleckim są dla powiatu działaniami priorytetowymi. - Poza środkami z budżetu powiatu pozyskujemy na ten cel również wielomilionowe wsparcie zewnętrzne. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach posiada trzeci stopień referencyjności, Szpital Powiatowy w Chmielniku oddział alergologiczny z wysokospecjalistycznymi procedurami, a Powiatowe Centrum Usług Medycznych realizuje projekt dla osób niepełnosprawnych, gdzie oprócz rehabilitacji działa bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – wyjaśnia Stefan Bąk. – Stale podnosimy jakość usług i inwestujemy w sprzęt. Pod uwagę w rankingu brane były dane statystyczne dotyczące m.in. umieralności noworodków czy zajmowania się kobietami w ciąży – dodaje samorządowiec.

W poprzednich trzech edycjach rankingu nieprzerwanie zwyciężał powiat tatrzański.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO