Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała nowe samochody

poniedziałek, 22 czerwca 2020 16:33 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Cztery samochody marki MAN trafiły do Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach. Radiowozy wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który umożliwia przeprowadzenie kompleksowych kontroli pojazdów przede wszystkim w transporcie ciężkim.

Zwrot podatków

Uroczyste przekazanie aut odbyło się przed Urzędem Wojewódzkim. – Samochody są nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone, m.in. w czujniki hałasu i spalin, jest tam też aparatura do diagnostyki tachografów – mówił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Zakup furgonów to inwestycja, która pozwoli na zwiększenie skuteczności kontroli, a przez to poprawi się bezpieczeństwo na drodze. – Ogromnie się cieszę, że jesteśmy beneficjentami tego programu ukierunkowanego na to, aby inspekcja pracowała na bardzo dobrym sprzęcie i  mogła dobrze sprawować swoją misję – dodał wojewoda.

Sprzęt, w który zostały zaopatrzone samochody umożliwia przeprowadzenie kompleksowych kontroli pojazdów przede wszystkim w transporcie ciężkim. W ramach tych kontroli sprawdzany jest stan techniczny pojazdów, waga samochodów czy wykorzystanie niedozwolonych urządzeń do manipulowania czasem pracy.  Nowoczesne radiowozy wyposażone są również w część biurową oraz w sprzęt umożliwiający zabezpieczenie miejsca wypadku.

Tylko w ubiegłym roku inspektorzy ITD przeprowadzili ponad 176 tys. kontroli drogowych. Zakup i przekazanie samochodów jest kolejnym etapem realizacji wielomilionowego projektu współfinansowanego ze środków unijnych. Inspektorzy ITD od kilku miesięcy wykorzystują już 64 specjalistyczne zestawy do kontroli pojazdów i tachografów. Trwa również procedura zakupu 16 Mobilnych Jednostek Diagnostycznych. Całkowity koszt  realizacji projektu wyniesie blisko 66 milionów złotych.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO