Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Druga edycja Świętokrzyskiej Szkoły Liderów zakończona!

poniedziałek, 22 czerwca 2020 12:46 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: Świętokrzyska Szkoła Liderów
Weronika Kępa

Uczestnicy drugiej edycji Świętokrzyskiej Szkoły Liderów spędzili ponad dwadzieścia pięć godzin na warsztatach i spotkaniach z przedstawicielami życia publicznego. Celem projektu, organizowanego przez Stowarzyszenie Kieleckie Forum Rozwoju - Kielce Plus, był wzrost liczby obywateli angażujących się w lokalne inicjatywy pozarządowe.

- Bardzo się cieszę, że społecznicy tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w projekcie, który miał podnieść ich kompetencje i wesprzeć działalność społeczną. Organizacje pozarządowe są tak silne, jak ich działacze i wolontariusze - mówi Paweł Kwietniewski, prezes Kieleckiego Forum Rozwoju – Kielce Plus. - Już przygotowujemy trzecią edycję Świętokrzyskiej Szkoły Liderów, która ruszy jesienią. Serdecznie zapraszam do udziału – dodaje.

W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami życia publicznego, między innymi z rzecznikiem Prezydenta RP, Błażejem Spychalskim, wiceminister Anną Krupką, czy posłem na Sejm RP Bartłomiejem Dorywalskim.

- Jestem bardzo dumny, że młodzież z naszego regionu angażuje się w ciekawe inicjatywy społeczne - mówi Dorywalski. - Chcą się szkolić, zdobywać nowe doświadczenia i pracować dla dobra mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Takie działania są niezwykle potrzebne, dlatego zawsze staram się wspierać młodych w działaniu – dodaje.

Zajęcia w ramach Szkoły Liderów prowadzili wykwalifikowani trenerzy. Należą do nich między innymi Mariusz Brelski, Piotr Szefer, Grzegorz Orawiec oraz Anna Socha. Nie zabrakło również spotkań z przedstawicielami czołowych organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego, którzy chętnie opowiedzieli młodym o swoich doświadczeniach.

Świętokrzyska Szkoła Liderów została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO