Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Funkcjonariusze SOK apelują „Nie ryzykuj na torach. Posłuchaj głosu rozsądku”

poniedziałek, 22 czerwca 2020 10:34 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od początku 2020 roku, w ramach akcji Bezpieczny Przejazd, Straż Ochrony Kolei przeprowadziła blisko 25 tysięcy kontroli dzikich przejść. W 49 przypadkach wtargnięcie na torowisko w miejscu niedozwolonym skończyło się tragicznie. Funkcjonariusze apelują „Posłuchaj głosu rozsądku”.

- By nie ryzykować życiem i oszczędzić innym problemów wystarczy słuchać głosu rozsądku - mówi Józef Hałyk, Komendant Główny SOK. - Każde zdarzenie na torach, obok podstawowego wymiaru jakim jest tragedia poszkodowanych i ich rodzin, przynosi negatywne skutki dla społeczeństwa i gospodarki. Wypadki tego rodzaju powodują opóźnienia pociągów i problemy w podróży dla setek pasażerów - dodaje.

Jako przykład skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania funkcjonariusze podają czerwcowe zdarzenie. Trzydziestoletni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu wszedł na konstrukcję sieci trakcyjnej, został porażony prądem i spadł na tory. Reanimacja nie przywróciła mu życia.

Funkcjonariusze SOK reagują na wszelkie zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa na obszarze kolejowym. Dostępny jest całodobowy numer alarmowy: 22 474 00 00.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO