Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Świętokrzyskie. Para młoda zarażona koronawirusem. Goście też

niedziela, 21 czerwca 2020 06:42 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

W Świętokrzyskiem mamy kolejne zarażenia koronawirusem, a chorzy zarazili się podczas wesela. W sumie stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 już u dziewięciu osób.

Uroczystość weselna odbyła się 6 czerwca pod Kielcami. W ciągu kilku dni wykryto zarażenia u gości weselnych i samej pary młodej, która zawodowo związana jest z służbami medycznymi: pani młoda to pielęgniarka z Czerwonej Góry, a pan młody pracuje w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. 

– Każda osoba która miała styczność z chorymi obecnie przebywa na kwarantannie. W sumie jest to 41 osób, które w najbliższym czasie będą miały wykonane testy w celu wykrycia wirusa SARS-CoV-2 – informuje Jarosław Ciura, świętokrzyski wojewódzki inspektor sanitarny.

W miejscach pracy pary młodej także przeprowadzono testy, nie zakłóciło to jednak pracy placówek. W szpitalu na Czerwonej Górze koronawirusa potwierdzono u trzech pielęgniarek, które były na weselu i u czterech ratowników ze Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO