Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Ponad 17 tysięcy testów na obecność koronawirusa wykonano w Podzamczu

piątek, 19 czerwca 2020 12:05 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Ponad 17 tysięcy testów na obecność koronawirusa wykonali już pracownicy medyczni Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu. Obecnie laboratorium wykonuje około 700 badań tego typu na dobę.

W laboratorium RCNT testy przeprowadzane są od 23 marca. - Po trzech miesiącach ciężkiej pracy możemy pochwalić się doskonałym wynikiem, wykonaliśmy już prawie 17 tysięcy testów – mówi Marcin Zawierucha, dyrektor regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu. – Pracownicy medyczni RCNT pracują w systemie trzyzmianowym, a sprzęt jakim dysponujemy jest w pełni wykorzystany – podkreśla.

Testy prowadzone są na podstawie umów zawartych z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz w ramach projektu pn. „Stop Wirusowi”, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

– W ramach programu „Stop Wirusowi” RCNT wykona do końca roku 16 tysięcy badań na obecność SARS Cov-2 u członków personelu placówek medycznych oraz mieszkańców województwa – mówi dyrektor Marcin Zawierucha. – Program cieszy się wielkim powodzeniem, widać, że trafił w społeczne oczekiwania. Testy zwiększają nasze bezpieczeństwo – komentuje Marcin Zawierucha.

Maksymalny czas oczekiwania na wynik od momentu dostarczenia materiału wraz z dokumentami do RCNT wynosi 24 godziny, a średni czas ok. 19 godzin. Przyjęcia materiału odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-3.30 oraz soboty – niedziele  godz. 8.00-14.00.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO