Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

„1,2,3 rodzicem będziesz Ty” Nie bądź widzem graj główną rolę

piątek, 19 czerwca 2020 11:27 / Autor: Radio eM

Stowarzyszenie "My Future" prezentuje spot dotyczący adopcji i rodzicielstwa zastępczego. Powstał on w ramach projektu "Raz, dwa, trzy. Rodzicem, będziesz Ty". Kampanię wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

Spot jest bodźcem do tego, żeby małżonkowie lub osoby samotne decydowały się na to, by zostać rodzicami zastępczymi lub adoptować dziecko. Występują w nim dzieci, które nie są w pieczy rodzinnej, ale mówią, dlaczego jest ważna mama i tata oraz jak wygląda świat z nimi i jak wyglądałby bez nich.

W Kielcach jest 170 rodzin, w których aktualnie przebywa 240. dzieci. Pary, które chciałby dołączyć do grona opiekunów zastępczych, mogą kontaktować się ze Stowarzyszeniem "My future" lub z Ośrodkiem Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kielcach.

– Piecza zastępcza zawsze była nam bliska, dlatego nagraliśmy ten spot. Zatrudniamy również pracowników, którzy prowadzą rodzinną opiekę zastępczą – mówi Patrycja Osman, psychoterapeutka i prezes Stowarzyszenia "My Future".

Kampanię wpiera Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. – Temat, którego podjęło się Stowarzyszenie "My Future" jest nie tylko bardzo potrzebny, ale i bardzo delikatny.  Dzieci są najważniejsze, a wiemy, że wciąż brakuje rodzin zastępczych. Dlatego też musimy robić wszystko, żeby ich nie brakowało, żeby szukać  otwartych serc, w których znajdzie się miejsce na podzielenie się miłością – tłumaczy Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Stowarzyszenie "My Future" działa od 2013 roku i od tego czasu prowadzi Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która zajmuje się terapią dla dzieci, w tym podopiecznych z Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Stowarzyszenie prowadzi również przedszkole. Poradnia i przedszkole mieszczą się przy ulicy Dalekiej. Na codzień z poradni korzysta około 50 dzieci, a z przedszkola 23.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO