Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Na Jezioranach powstanie Miejsce Aktywizacji Zawodowej

środa, 17 czerwca 2020 13:42 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Przy ul. 1 Maja w Kielcach powstanie Miejsce  Aktywizacji Mieszkańców, w którego skład wejdą: Klub Seniora, Świetlica Środowiskowa  oraz Punkt Informacji Obywatelskiej.

Jak informuje Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, inwestycja jest realizowana w ramach programu "Planowanie i działanie - integracja społeczno zawodowa społeczności Kielc".

– Przy ulicy 1 Maja trwa budowa nowych domów socjalnych, które zastąpią skupisko domków, które tam od lat funkcjonowały. Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili i sukcesywnie będą się wprowadzać kolejni. Będą tam zamieszkiwać zarówno osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi i z myślą o nich tworzymy Miejsce Aktywności Mieszkańców, w którego skład wejdą: Klub Seniora, Świetlica Środowiskowa oraz Punkt Informacji Obywatelskiej – mówi dyrektor Scelina.

– Budynek już stoi, jesteśmy teraz na etapie wyposażania go w meble i niezbędny sprzęt. Zajęcia w Klubie Seniora będą dostosowane do potrzeb mieszkańców, na pewno pojawią się te z aktywności fizycznej ale też terapeutyczne. W Świetlicy Środowiskowej dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty, ale też otrzymają wsparcie w nauce, czy odrabianiu zajęć domowych – wymienia Marek Scelina.

Miejsce Aktywizacji Mieszkańców zacznie działać od połowy lipca tego roku.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO