Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szkoły zamknięte do 7 czerwca

czwartek, 14 maja 2020 20:50 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rozporządzenie przedłużające zamknięcie szkół do 7 czerwca. Wcześniej była mowa o tym, że placówki będą zamknięte do końca roku szkolnego, czyli do 26 czerwca.

Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja są zawieszone zajęcia stacjonarne, a uczniowie mają lekcje zdalne.

- Od 25 maja będą umożliwione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla dzieci z klas od I do III szkoły podstawowej. Tego samego dnia rozpoczną się też konsultacje dla uczniów klas ósmych i maturzystów - informuje Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Tydzień później ruszą konsultacje dla uczniów z pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Na razie nie ma jeszcze decyzji, czy uczniowie będą zdobywali wiedzę na odległość czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Rząd nie zdecydował również, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca.

- Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego - dodaje rzecznik.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO