Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

UJK zaprasza do udziału w konkursie poetyckim

czwartek, 14 maja 2020 20:15 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

"Pieśni i fraszki - słowne igraszki. Wierszowane potyczki z Janem Kochanowskim". To tytuł konkursu poetyckiego o nagrodę rektora prof. Jacka Semaniaka, którego organizatorami są Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Uniwersytet Otwarty UJK. Przedsięwzięcie jest realizowane z okazji jubileuszu 50-lecia uczelni.

- Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i opracowanie współczesnego, oryginalnego wiersza, który stanowiłby parafrazę wybranego utworu poetyckiego Jana Kochanowskiego - mówi prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Utwór konkursowy ma nawiązywać do słów poety: "Przeto chciejmy wziąć przed się myśli godne siebie, Myśli ważne na ziemi, myśli ważne w niebie", zaczerpniętych z Pieśni 19 Ksiąg Wtórych.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: dzieci od 7 do 12 lat, młodzież od 13 do 18 lat oraz dorośli, a jury wybierze po trzy najlepsze utwory w każdej z nich.

Prace należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 czerwca wraz z formularzem zgłoszeniowym, który znajduje się na stronie internetowej uczelni w zakładce "Uniwersytet Otwarty".

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO