Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Zmiana organizacji ruchu na S7

czwartek, 16 kwietnia 2020 14:40 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Od soboty, 18 kwietnia zaplanowano wdrażanie kolejnych zmian w organizacji ruchu na drodze ekspresowej S7 w naszym województwie. Wszystko w związku z pracami remontowymi na obwodnicy Kielc.

Zwrot podatków

Obecnie na „siódemce” ruch między węzłem Kielce Zachód, a węzłem Kielce Jaworznia odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach. Zamknięty jest około czterokilometrowy fragment jezdni wschodniej, która prowadzi w kierunku Warszawy. Kierowcy poruszają się więc jezdnią zachodnią.

W poniedziałek, 20 kwietnia w godzinach popołudniowych planowane jest całkowite zamknięcie jezdni zachodniej, a co za tym idzie ruch w obu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię wschodnią w kierunku Warszawy. – W związku z nową organizacją ruchu na węźle Kielce Jaworznia będzie można włączyć się z drogi wojewódzkiej nr 761 do drogi ekspresowej S7 zarówno w kierunku Krakowa, jak i Warszawy. Nie będzie już konieczności korzystania z wprowadzonego w marcu objazdu przez węzeł Kielce Południe w Chęcinach – mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrat.

Zakończenie prac remontowych na obwodnicy Kielc planowane jest w maju. – Do kierowców apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na zmianę oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności na odcinku drogi ekspresowej S7 między węzłem Kielce Zachód a węzłem Kielce Jaworznia – dodaje.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO