Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Są dodatkowe pieniądze na budowę uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej

poniedziałek, 23 grudnia 2019 09:44 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Beata Kwieczko

Za nami kolejny etap starań o budowę uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej. W ostatnich dniach została podpisana umowa na dofinansowanie budowy odkrytego basenu mineralnego. Unijna dotacja w wysokości ponad 4,5 miliona złotych umożliwi utworzenie uzdrowiska oraz rozwój turystyczny powiatu kazimierskiego.

Zwrot podatków

Całkowita wartość projektu wyniesie 6 milionów złotych. W ramach inwestycji powstanie otwarty basen mineralno-termalny o wymiarach 10 na 18 metrów i  maksymalnej głębokości 1,3 metra. Wokół niecki utworzona zostanie plaża.

- To bardzo ważny projekt, umożliwiający rozwój strefy uzdrowiskowej w powiecie kazimierskim - podkreśla Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Koncepcja zakłada budowę obiektu w kształcie nawiązującym do grobowców megalitycznych, odkrytych w Słonowicach w gminie Kazimierza Wielka, w którym znajdować się będą między innymi komora solna oraz pomieszczenie na ekspozycje archeologiczne. Wody mineralne, siarkowe i termalne w Kazimierzy zostały odkryte podczas odwiertu w 2015 roku.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO