Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

OSP z dofinansowaniem

czwartek, 29 sierpnia 2019 12:55 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Gminy z województwa świętokrzyskiego otrzymały dofinansowanie na budowę, modernizację oraz remont strażnic OSP, a także doposażenie w sprzęt jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki wsparciu zostanie również zmodernizowane ponad 27 km dróg dojazdowych do gruntów  rolnych.

750 tys. zł zostało przekazane gminom, które starały się o pieniądze dla jednostek OSP. - Zainteresowanie wnioskami na dofinansowanie dla strażaków przeszło nasze oczekiwania i z tego pół miliona, które początkowo planowaliśmy na to wydać, zwiększyliśmy kwotę do 750 000 zł. Dzięki temu 69 gmin zostało objętych programem. Staraliśmy się, żeby z każdej gminy wsparcie dostała jedna jednostka – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa.

Dodatkowo, ponad dwa miliony złotych zostały przekazane na naprawę i budowę dróg. – Dofinansowanie bedzie przeznaczone na wyremontowanie lub położenie 27 km dróg na terenie województwa świętokrzyskiego, które umożliwiają rolnikom pracę. Może to nie są sumy, które w pełni nas zadawalają, ale  myślę, że jest to istotne wsparcie w tym obszarze dla rolników i strażaków, którzy w dużej mierze też działają na obszarach wiejskich – podkreśla marszałek.

Środki z budżetu województwa, które zostały przeznaczone na realizację tego zadania, pochodziły z opłat za wyłączenie gruntów rolnych z produkcji rolniczej, które wnoszą gminy.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO