Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

21 milionów złotych wsparcia dla ŚCO na termomodernizację

piątek, 24 lipca 2020 13:14 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Świętokrzyskie Centrum Onkologii przejdzie termomodernizację. Inwestycja będzie możliwa dzięki funduszom unijnym, których dysponentem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Jak podkreśla Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego jest to jedno z największych zadań związanych z termomodernizacją w regionie. Całkowita wartość projektu to ponad 25 milionów złotych, w tym wartość dofinansowania wynosi ponad 21 milionów złotych. Czas tego projektu zbiega się z zamykaniem starej perspektywy unijnej i tu będzie duży wysiłek ze strony beneficjenta, żeby w tym terminie z tym zadaniem się zmieścić, ale znając zdolności organizacyjne pana dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, na pewno się to powiedzie – dodał marszałek.

Profesor Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO, zaznaczył, że lecznica wymagała termomodernizacji. – W sytuacji, gdy ceny wszystkich mediów idą w górę, mamy szansę zmniejszyć zużycie energii poprzez termomodernizację. Nasz budynek ma już prawie 25 lat. Urządzenia energetyczne i klimatyzacyjne mają blisko 20 lat, a zużycie energii jest olbrzymie, ponieważ mamy wysokospecjalistyczną aparaturę, dwa urządzenia PET, pięć przyspieszaczy, dwa rezonanse, pięć tomografów. Ta inwestycja na pewno przyniesie nam oszczędności - powiedział.

W ramach projektu w dziesięciu  budynkach szpitala zostaną przeprowadzone rozległe prace termomodernizacyjne, w tym: ocieplenie ścian zewnętrznych, ścian piwnic, stropodachów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej.

Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2023 roku.

 

 

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO