Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

19 gmin ze wsparciem starosty na walkę z COVID-19

poniedziałek, 28 września 2020 15:04 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Środki ochrony osobistej, m.in. maseczki, przyłbice, rękawiczki i płyny do dezynfekcji trafią do 19 gmin powiatu kieleckiego. Wartość umów, które zostały podpisane dziś w starostwie powiatowym to ponad dwa miliony złotych.

Jak informuje Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki, zapotrzebowanie gmin na środki ochrony jest bardzo duże. – Produkty te trafią m.in. do DPS-ów czy  szpitali. W planach mamy również zakup sprzętu do badania wymazów w kierunku COVID-19, co będzie kosztowało około 300 tysięcy – dodaje wicestarosta.

Jak podkreślił Paweł Wójcik, burmistrz Chmielnika, każde środki bezpieczeństwa w walce z koronawirusem są w dobie pandemii bezcenne. – Mamy w gminie kilka kanałów dystrybucji, są to m.in. szkoły, Kluby Seniora, ale będziemy też starali się wspomagać przedsiębiorców, którzy wykażą taką potrzebę – dodaje burmistrz.

Wicemarszałek województwa,  Renata Janik, przypomina, że samorząd województwa kilka miesięcy temu ogłosił konkurs na wsparcie mieszkańców regionu. – Wpłynęło 14 projektów, wszystkie zostały ocenione pozytywnie. Łączne dofinansowanie to kwota prawie 42 milionów złotych, a dla starostwa powiatowego w Kielcach w sumie ponad 6 milionów złotych – dodaje wicemarszałek. 

Senator Krzysztof Słoń zaznaczył, że wsparcie jest możliwe dzięki współpracy samorządowców różnego szczebla. – Te działania powiatu kieleckiego zasługują na uznanie. Solidarność w czasie pandemii jest bardzo ważna – dodał senator.

W sumie programem zostało objętych 206 podmiotów z powiatu kieleckiego.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO