Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Miliard w drogach

poniedziałek, 02 stycznia 2017 12:33 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

900 milionów złotych – na takim poziomie zamknął się budżet wydatków kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Co było najważniejsze wśród inwestycji realizowanych na naszych drogach w minionym roku i jakie zadania czekają drogowców w nowym?

– Dla nas rok 2016 upłynął przede wszystkim pod hasłem realizacji dużych inwestycji w ciągu tej drogi ekspresowej. Mowa o budowie odcinków od Chęcin do Jędrzejowa, od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego, od Radomia do granicy województwa i obwodnicy Radomia - wymienia Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy GDDKiA w Kielcach. Jak zauważyła, zwłaszcza te dwa ostatnie zadania, pomimo iż są wykonywane w województwie mazowieckim, są bardzo istotne dla świętokrzyskich kierowców. – Ich dokończenie pozwoli na dużo szybsze skomunikowanie naszego regionu ze stolicą Polski – zwraca uwagę Pawelec-Buras.

Dwie z wymienionych wcześniej inwestycji mają zakończyć się już w tym roku. To odcinki S7 od Jędrzejowa do granicy województwa i od Radomia do granicy województwa. Miniony rok to również remont 3 mostów, poprawa nawierzchni na około 10 odcinkach dróg, a także prace nad poprawą bezpieczeństwa w 26 miejscach. Jak zapowiada Małgorzata Pawelec-Buras, nowy rok to również inwestycje w bezpieczeństwo i remonty, czyli między innymi kontynuacja Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W jego ramach powstaną między innymi skrzyżowania o ruchu okrężnym w Skarżysku-Kamiennej i Lipniku, ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż drogi numer 78 od granicy województwa do Prząsławia w powiecie jędrzejowskim oraz wzdłuż drogi 42 w Rudzie Malenieckiej. Nowy rok oznaczać będzie także budowę sygnalizacji świetlnej i przebudowę skrzyżowań w Ćmińsku, czyli na drodze krajowej numer 74.

Ten temat szerzej opiszemy w najbliższym wydaniu "Tygodnika eM Kielce".

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO