Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Sylwester w Świętokrzyskiem

czwartek, 29 grudnia 2016 12:30 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku a wraz z nim szaleństwo sylwestrowej nocy.  Jak co roku imprezy odbędą się w wielu restauracjach i klubach. W Świętokrzyskiem nie zabraknie także zabaw pod gołym niebem. Poniżej prezentujemy propozycje włodarzy kilku miast z regionu. 

Hucznie zapowiada się Sylwester w Gminie Morawica. Mieszkańcy tego terenu będą mieli bowiem dwa powody do świętowania: z jednej strony przywitanie Nowego Roku, a z drugiej uzyskanie przez gminę praw miejskich. – W tym roku będzie szczególnie. Zaplanowaliśmy więcej niż w poprzednich latach atrakcji i konkursów. Zaprosiliśmy do udziału straż. Będzie pokaz sztucznych ogni a także specjalny tort noworoczny. Chcemy w wyjątkowy sposób przeżyć te dwa ważne dla nas święta – powiedział  Marian Buras, wójt Gminy Morawica. Impreza odbędzie się 31 grudnia. Początek o godzinie 22.

Na świeżym powietrzu Nowy Rok zostanie powitany także we Włoszczowie. Na Placu Konstytucji 3 Maja wystąpi zespół Mega Beat. – Spotkanie rozpoczniemy chwilę po 23. Ten czas umili nam muzyka na żywo. Nie zabraknie oczywiście także pokazu sztucznych ogni. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu – zachęca   Grzegorz Dziubek, burmistrz Włoszczowy.

„Sylwester pod Gwiazdami” odbędzie się również w Końskich. – Wydarzenie rozpocznie się już o 23.30. Oprócz noworocznego toastu będzie także pokaz sztucznych ogni. Wszystko to w Parku Miejskim w Końskich -  zapowiada Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta.

Atrakcji nie zabraknie także w Kazimierzy Wielkiej. Na kazimierskim Rynku zagra zespół Twister. Będzie także pokaz sztucznych ogni.  Zabawa rozpocznie w sylwestrową noc o godzinie  22.   

Godzinę później, czyli o 23. spotkanie rozpoczną mieszkańcy Jędrzejowa. Na placu przed Centrum Kultury odbędzie się zabawa z DJ’em, nie zabraknie konkursów oraz pokazu sztucznych ogni.

Na zabawę pod gwiazdami zapraszają także włodarze Starachowic. - Na placu pod skałkami w sylwestrową  noc jako pierwszy wystąpi zespół Kredensi wykonujący covery znanych polskich przebojów. Kolejną gwiazdą koncertu będzie zespół Live Tribute Bryan Adams wykonujący na żywo hity światowej gwiazdy muzyki popowo-rockowej, Bryana Adamsa. Grupę tworzą muzycy z Warszawy, Kielc i Starachowic, którzy na co dzień zajmują się edukacją muzyczną, prowadzą studio nagrań oraz występują na scenie – zapowiadają organizatorzy.

Impreza odbędzie się oczywiście 31 grudnia. Spotkanie rozpocznie się o  godzinie 22.30 na placu pod skałkami. O północy noworoczne życzenia mieszkańcom przekaże prezydent Marek Materek, zaplanowano również pokaz sztucznych ogni.

 

 

 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO