Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nauka na kółkach

czwartek, 29 grudnia 2016 08:48 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

W Polskę rusza Naukobus, dzięki któremu dzieci ze szkół znajdujących się w małych miejscowości będą mogły zobaczyć, jak pracuje nowoczesne laboratorium. Mobilna stacja badawcza może również bezpłatnie dotrzeć dzieci z naszego województwa. Wystarczy, że szkoły wyrażą taką chęć.

- W ramach programu Naukobus w trasę w Polskę wyruszą eksponaty mobilne, stacje doświadczalne oraz animatorzy z Centrum Nauki Kopernik. Będziemy odwiedzać nieduże miejscowości, które są położone tak, że trudno z nich na co dzień dotrzeć do centrów nauki. Wszystko po to, by dzieci mogły poeksperymentować i uczyć się poprzez samodzielną pracę na eksponatach - powiedziała nam Kataryna Nowicka, rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik, które wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje program.

Inicjatywa jest skierowana do szkół w miejscowościach do 130 tysięcy mieszkańców. Dyrektorzy placówek mogą zgłaszać swoje szkoły mailowo wysyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Od połowy stycznia zostanie uruchomiony do tego celu również specjalny serwis internetowy

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO