online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Do wypadku dwóch samochodów osobowych doszło dziś około godziny 18.20 na drodze krajowej 74 w Skorzeszycach. Droga jest całkowicie zablokowana.

Mali i duzi amatorzy narciarstwa stawili się dziś na starcie I Zawodów o Puchar SabatKrajno – Ski Chalenge. Na najlepszych w czterech kategoriach czekały atrakcyjne nagrody.

W najbliższą niedzielę od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzą działania krajowe ,, PRĘDKOŚĆ ”. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach.

Caritas Diecezji Kieleckiej szykuje się do budowy Dziennego Centrum Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych. Będzie to już kolejna placówka tej organizacji, która będzie służyła najbardziej potrzebującym.

OHP promuje poradnictwo

Świętokrzyskie / 23 lutego 2018 /

Ponad 2 tysiące osób uczestniczyło w spotkaniach z kadrą Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy. W całym województwie trwa cykl spotkań z rodzicami, podczas których kadra Świętokrzyskiej WK OHP w Kielcach promuje wspólną inicjatywę Kuratorium Oświaty w Kielcach i Świętokrzyskiej WK OHP oraz partnerów.

Kolejnych trzech kierujących za swój pośpiech zapłaci nie tylko mandaty. Konsekwencją ich zachowania na drodze są także zatrzymane prawa jazdy na 3 miesiące. Wszystko działo się dzisiejszego poranka, w niespełna 4 godziny.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podczas patrolowania DK 74 na terenie gminy Łagów zauważyli idącego poboczem starszego mężczyznę. Uwagę policjantów zwrócił nieadekwatny do panującej aury ubiór pieszego. Jak się okazało, 86–latek  nie był do końca świadomy, gdzie mieszka i dlaczego znalazł się w takim miejscu.

Zatrzymanie w Ostrowcu. Mężczyzna miał narkotyki

Ostrowiec Świętokrzyski / 22 lutego 2018 /

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 29 – latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna w wynajmowanym garażu posiadał ponad 5,5 grama amfetaminy oraz akcesoria służące do porcjowania i zażywania narkotyków. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponad 9 tysięcy przypadków zachorowań  i podejrzeń grypy w ostatnim tygodniu sprawozdawczym zgłosili lekarze z województwa świętokrzyskiego. Jest to o ponad 5 tysięcy 600 więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Ostatnie dwa dni na terenie miasta i powiatu kieleckiego oraz Końskich upłynęły pod znakiem kolejnych prób wyłudzania pieniędzy od seniorów przez oszustów. W Kielcach i powiecie przestępcy podając się za funkcjonariuszy CBŚP próbowali oszukać osoby starsze. W jednym z przypadków pracownica banku doskonale oceniła sytuację i to właśnie dzięki niej 88- latka zachowała ponad 22 tysiące złotych. W Końskich doszło do trzech prób oszustwa seniorek metodą "na wnuczka".

1 osoba została ranna w wyniku wypadku dwóch samochodów ciężarowych, do którego doszło w Kostomłotach Drugich na drodze krajowej nr 74. Jeden pas ruchu jest zablokowany. Policja kieruje ruchem wahadłowo.

Kradzież samochodu w Nowinach. Sprawca zatrzymany

Kielce, Sitkówka-Nowiny / 20 lutego 2018 /

W ręce kieleckich policjantów wpadł w poniedziałkowe przedpołudnie 47-latek podejrzany o kradzież osobowego opla, do której doszło w lutym tego roku na terenie gminy Sitkówka – Nowiny. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali utracone auto. Zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat więzienia.

Trwa nabór do programu  „ZORZA-Czyste powietrze nad świętokrzyskim". Zainteresowani mogą otrzymać nawet 5 tys. złotych dotacji.

5,5 miliona złotych to kwota jaka trafi do świętokrzyskich Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach programu „Fundusze Sprawiedliwości”. Właśnie ruszył nabór wniosków, które druhom pozwolą uzyskać dofinansowania. Dodatkowe pieniądze, którymi dysponuje Ministerstwo Sprawiedliwości wydane będą na nowy sprzęt wykorzystywany na przykład podczas akcji ratowniczych.

Strona 1 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna