Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Terytorialsi przyciągają młodych

Województwo świętokrzyskie / 26 marca 2019 /

Ponad 450 poborowych, którzy stawili się na kwalifikacje wojskowe w lutym i marcu, złożyło wniosek do służby w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Rekrutacja potrwa do 10 kwietnia.

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach prowadzi akcję rekrutacyjną dla 70 osób do drugiej edycji projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”. Beneficjentami projektu mogą być osoby bierne zawodowo, pozostające bez zatrudnienia, nie uczące się i nie szkolące w wieku 18-24 lata. Osoby zostaną objęte konkretnym i wszechstronnym wsparciem, w celu  zwiększenia ich aktywności zawodowej i społecznej oraz znalezienia zatrudnienia.

Prawie 600 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów, liceów ogólnokształcących, szkół artystycznych i zawodowych z województwa świętokrzyskiego otrzymało po 3800 złotych w ramach "Świętokrzyskiego programu stypendialnego". Stypendia zostały przyznane po raz trzeci i pochodzą z funduszy unijnych.

Prezydent RP Andrzej Duda oraz Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności” wręczyli dwóm świętokrzyskim przedsiębiorstwom certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wśród uhonorowanych tym tytułem znalazł się „Siarkopol” oraz Elektrociepłownia w Kielcach.

Około 400 szkół w naszym województwie przystąpi do strajku, co stanowi około 20 procent wszystkich placówek w regionie. Pomimo strajków egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty się odbędą.

– Chcemy zwrócić uwagę nieuznawanie przez naszego pracodawcę legalnie działającego związku zawodowego – mówił Przemysław Witkowski, pełnomocnik Polskiego Związku Ratowników Medycznych, którego przedstawiciele byli obecni na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Do sprawy odniósł się Marek Bogusławski, członek Zarządu naszego województwa.

Zadania realizowane ze środków PFRON i stypendia dla przyszłych lekarzy – to najważniejsze decyzje, które podjął Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podczas swojej kolejne sesji. Przyjęto także stanowisko dotyczące ograniczenia środków finansowych na rozbudowę ważnej dla naszego regionu linii kolejowej.

Prezydium Sekcji Regionalnej Kolejarzy NSZZ „Solidarność" Regionu Świętokrzyskiego z niepokojem i dezaprobatą przyjmuje dalece niezadowalający zakres prac inwestycyjnych prowadzonych na odcinku świętokrzyskim krajowej linii kolejowej nr 25, łączącej Polskę północno-zachodnią (Szczecin) z południowo-wschodnią (Przemyśl).

Minęła 43. rocznica śmierci majora cichociemnego  Eugeniusza  Gedymina Kaszyńskiego  ps. „Nurt”, patrona 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Z początkiem wiosny inaugurujemy sezon na dwóch kółkach. I to nie byle jaki! Zakręcone! Rodzinne Rajdy Rowerowe w gminie Sitkówka-Nowiny w tym roku w zupełnie nowej odsłonie i z mnóstwem atrakcji.

W Kielcach zaledwie trzy przychodnie wydają e-recepty. Do połowy marca lekarze z tych placówek wystawili 352 recepty. Pomimo, że innowacyjne rozwiązanie daje mnóstwo korzyści zarówno dla pacjenta jak i przychodni, to popularność e-recept w regionie jest niewielka.

Wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski wręczył świętokrzyskim samorządowcom promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Do 33 powiatów i gmin trafiło w sumie ponad 15 milionów złotych. Dzięki przekazanym środkom łącznie zostanie odbudowanych ok 70 km dróg w regionie.

Strona 1 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna