Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Atrakcyjność dla inwestycji przemysłowych – najniższa, dla usług – niska, zaawansowanie technologiczne regionu – najniższe. To daje nam trzynastą lokatę w kraju. Tak Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową ocenia województwo świętokrzyskie pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości uważają, że region odstrasza biznesmenów słabym uzbrojeniem terenu.

Gazowe perspektywy świętokrzyskiego

Końskie, Świętokrzyskie / 20 lutego 2017 /

Na 102 gminy w województwie świętokrzyskim 62 są zgazyfikowane. Liczba ta w ciągu najbliższych kilku lat może znacząco wzrosnąć, ponieważ Polska Spółka Gazownictwa Planuje do 2022 roku przeprowadzić kilka wielkich inwestycji.

Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło w Morawicy na drodze krajowej 73. - Najprawdopodobniej jedna osoba jest ranna. Około pół godziny temu droga była zablokowana – mówił kilka minut po 12 starszy sierżant Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. Na miejscu pracują mundurowi.

Świętokrzyskie rolnictwem stoi

Świętokrzyskie / 17 lutego 2017 /

Lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie – to ścisła czołówka województw, w których największy odsetek ludności pracuje w rolnictwie. Tak wynika z danych opublikowanych na początku tygodnia przez Główny Urząd Statyczny.

- Świętokrzyskie jest liderem  w kraju  pod względem wdrażania reformy edukacji – mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Do świętokrzyskiego kuratora oświaty wpłynęło już ponad 70 uchwał intencyjnych dotyczących nowych sieci szkół. 

Pomysłowość oszustów niestety nie zna granic. Obok słynnych już metod „na wnuczka” i „na policjanta” pojawiła się kolejna… „na masażystkę”. Jak poinformowała w czwartek policja, dzień wcześniej właśnie w ten sposób okradziona została 78-letnia mieszkanka Włoszczowy. Kobieta pod pozorem wykonania masażu kręgosłupa weszła do mieszkania 78-latki i wykorzystując jej nieuwagę skradła ponad 1000 złotych.

Kobieta niezłomna, żona Aleksandra Życińskiego „Wilczura”, wyróżniona została wysokim odznaczeniem państwowym. Major Józefa Życińska odebrała z rąk wojewody Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz kombatantów, krzewienie idei obronności i wartości patriotycznych. Po wojnie Józefa Życińska uczestniczyła w akcjach przeciwko UB i KBW, walczyła z ustrojem komunistycznym. W ostatnich latach chętnie uczestniczyła w spotkaniach z młodzieżą.

Wydział Pedagogiczny i Artystyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego utracił prawo nadawania stopnia doktora na kierunku pedagogika. Decyzję w tej sprawie podjęła Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów.

Starzejące się społeczeństwo od dłuższego czasu jest palącym problemem. Rząd podejmuje próby zaradzenia tej sytuacji kierując swoje działania do rodzin czy ludzi młodych. Jednak politycy nie mogą zapominać o tych, którzy są seniorami bądź niedługo przekroczą granicę 55 lat. Potrzebna jest konkretna polityka senioralna.

Ośrodek Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej znalazł się w gronie 15 europejskich uczestników programu Progress-TT realizowanego przez włoską firmę MITO Technology.

Nowa sieć szkół we Włoszczowie

Włoszczowa / 15 lutego 2017 /

Radni gminy Włoszczowa jednogłośnie uchwalili w środę nowe przepisy dostosowujące sieć szkół do reformy edukacji. Zgodnie z nowymi zasadami gimnazja zostaną zlikwidowane.

Aktl. Powietrze znów zanieczyszczone

Świętokrzyskie / 15 lutego 2017 /

Od wczorajszego popołudnia powietrze w Kielcach znów jest bardzo mocno zanieczyszczone. Sprawdzamy najnowsze wskazania ze stacji meteorologicznych.

Warzywa na wagę... złota

Świętokrzyskie / 15 lutego 2017 /

Sałata masłowa od 5 złotych w górę, a lodowa co najmniej po 8 złotych. Za sztukę, a nie za kilogram. Z takimi cenami importowanych warzyw musimy się mierzyć od paru tygodni. Z czego one wynikają?

Wzmacniają dyplomację ekonomiczną i zapowiadają prężniejszą ekspansję polskiego produktu na rynki zagraniczne. Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zamierza promować przedsiębiorców z regionu poza granicami kraju. Parlamentarzyści zapowiadają, że w skali świata powstanie około 70 biur państwowej agendy.

Strona 1 z 20

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay