Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wypadek na krajowej siódemce

Mnichów/pow. jędrzejowski / 26 czerwca 2017 /

Na drodze krajowej numer 7 w miejscowości Mnichów niedaleko Jędrzejowa doszło do zderzenia dwóch aut. Trasa została zablokowana. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Na miejscu interweniuje policja, dwa zastępy straży pożarnej i śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Na plebanii w Tarnawie w gminie Sędziszów znaleziono w poniedziałek rano ciało księdza. Policja bada okoliczności, w jakich doszło do jego śmierci. Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa.

15 zabytkowych obiektów na terenie regionu zostanie odrestaurowanych. Radni wojewódzcy zdecydowali o przekazaniu dotacji na prace konserwatorskie, głównie przy obiektach sakralnych. Sumaryczna kwota dofinansowania wynosi 100 tysięcy złotych. Beneficjenci otrzymali od 6 do 10 tysięcy złotych.

Miasto Połaniec czeka na osobę, która zastąpi dotychczasowego burmistrza. Przypomnijmy, że został on zatrzymany przez CBA. Następnie prokuratura krajowa w Krakowie postawiła mu zarzut między innymi przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego. Jacek T., decyzją prokuratora, został zawieszony w obowiązkach burmistrza. Wojewoda świętokrzyski za pośrednictwem MSWIA skierowała wniosek do premier Beaty Szydło o powołanie osoby, która w zastępstwie będzie pełniła funkcję włodarza miasta i gminy.

Za kilka lat pojedziemy nową obwodnicą Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej numer 73. O tym, że inwestycja uzyska finansowanie poinformowała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Prace mają być podzielone na dwie części. Przetarg na wykonanie pierwszego przeszło 4-kilometrowego odcinka od granic Kielc do miejscowości Brzeziny ma ruszyć już w sierpniu tego roku. Nabór ofert na wykonanie drugiego odcinka od Brzezin do Woli Morawickiej ma rozpocząć się latem przyszłego roku.

Gdzie nad wodę?

woj. świętokrzyskie / 23 czerwca 2017 /

Gdzie najczyściej, a gdzie najbezpieczniej? W które miejsca najlepiej pojechać z dziećmi, a w które ze znajomymi? Oto subiektywny przegląd najlepszych świętokrzyskich kąpielisk.

Trwa zbiórka funduszy na leczenie poszkodowanej w wypadku samochodowym Klaudii Hendel, utalentowanej wokalistki z Morawicy. W tym momencie młoda dziewczyna przebywa w szpitalu w Łodzi w bardzo ciężkim stanie. Lekarze musieli wyciąć jej śledzionę, fragmenty żołądka i wątroby. Prócz tego dziewczyna miała wyrwane ramie z barku i płuca przebite żebrami. Na szczęście nie został uszkodzony kręgosłup.

W szpitalu w Morawicy walczą o podwyżki

Kielce, Morawica / 23 czerwca 2017 /

Około 100 pracowników Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy protestowało w piątek rano przed siedzibą świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach. Domagali się podwyżek płac, które nie wzrosły już od 10 lat.

Miliony na wodociągi i kanalizacje

Świętokrzyskie / 22 czerwca 2017 /

Aż 58 milionów złotych dotacji na budowę wodociągów, kanalizacji czy ujęć wody. Zarząd województwa świętokrzyskiego podpisał 40 umów na dofinansowania inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Ponadto, na liście rezerwowej znalazło się jeszcze 33 projekty, które poczekają na oszczędności poprzetargowe. Jeśli uda się zrealizować wszystkie pozytywnie zaopiniowane zadania, w regionie powstanie 114 kilometrów wodociągów, 269 sieci kanalizacyjnej oraz prawie 2400 przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zarząd uzyskał absolutorium

Świętokrzyskie / 22 czerwca 2017 /

Zarząd województwa świętokrzyskiego uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu regionu za 2016 rok. Decyzję podjęli radni sejmiku podczas dzisiejszej sesji, ale nie jednogłośnie. Marszałek tłumaczył, że należało zrezygnować z wydawania części pieniędzy, które przeszły na kolejny rok. Przedstawiciele klubu Prawa i Sprawiedliwości uważają, że plan zysków i wydatków za poprzednie 12 miesięcy był mało inwestycyjny i mało rozwojowy.

Już niedługo ciężarówki nie będą przejeżdżały przez zabytkowe centrum Chmielnika. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zbuduje mierzącą niemal 3 kilometry północną obwodnicę miasteczka. Droga wojewódzka poprowadzona nowym śladem będzie miała swój początek przy wjeździe do miejscowości od strony Kielc na krajowej 73. a następnie skrzyżuje się z drogą numer 765 po wschodniej stronie Chmielnika.

Kuźnice Koneckie 2017

Powiat konecki / 21 czerwca 2017 /

Przed nami duża impreza pod nazwą: Kuźnice Koneckie 2017.  Poniżej prezentujemy szczegółowy program wydarzenia. 

Opisy zbrodni z okresu okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej trafiły do internetu. 500 osobistych zeznań mieszkańców Kielc i Kielecczyzny stały się częścią portalu zapisyterroru.pl prowadzonego przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami w Warszawie. Nasz region do tej bazy trafił jako drugi, zaraz po Warszawie. Historycy przekonują, że Kielecczyzna została szczególnie dotknięta zbrodniami wojennymi.

Powracają wakacyjne połączenia kolejowe

Kielce/Sandomierz / 20 czerwca 2017 /

Już w najbliższy weekend 24 – 25 czerwca samorząd wojewódzki ponownie uruchamia wakacyjne połączenie kolejowe na linii Kielce - Sandomierz. W każdy weekend do 27 sierpnia, jak również 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 7.34 będzie można wyruszyć do Sandomierza. Dodatkowo 25 czerwca w godzinach 7.34 – 10.00 podczas podróży pociągiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji profilaktycznej „Pociąg do zdrowia”, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Strona 1 z 36

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay