Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe znalazły się na liście Pomników Historii. To rejestr najcenniejszych zabytków, które mają szczególne znaczenie. Rangę Pomnika Historii podkreśla fakt, że jest on ustanawiany przez Prezydenta RP.

Okradali myjnie

Kielce / 20 kwietnia 2018 /

Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, wsparci przez kryminalnych z komisariatu w Rakowie zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn w wieku 31 i 32-lat oraz 27- letnią kobietę. Cała trójka jest podejrzewana o dokonanie 25 włamań do myjni samochodowych, na terenie miasta i powiatu kieleckiego. Łupem grupy włamywaczy padło ponad 20 000 złotych. Za kradzież grozi im nawet 10 lat więzienia.

Uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej odbędą się dziś w Hucie Szklanej (gmina Bieliny).

Zmiany w numerach alarmowych

Świętokrzyskie / 19 kwietnia 2018 /

Wchodzą zmiany dotyczące funkcjonowania numerów alarmowych. Dzwoniąc na 997 nie połączymy się z dyżurnym w policji, lecz z operatorem Centrum Powiadania Ratunkowego. Inaczej mówiąc nasze połączenie zostanie przekierowane na numer 112.

36 milionów złotych to łączna kwota promes jakie tym razem otrzymali świętokrzyscy samorządowcy. Rządowe dofinansowania zostaną wydane na przebudowy lub naprawy dróg gminnych i powiatowych, które zniszczone zostały przez ulewne deszcze. Dzięki przekazanym funduszom samorządy zrealizują 136 zadań, co zaowocuje remontem dróg o długości 108 kilometrów.

22 miliony złotych to koszt nowej siedziby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łopusznie. Musi ona powstać, ponieważ placówka zarządzana przez starostwo powiatowe w Kielcach przygotowuje się do koniecznej przeprowadzki. Obecnie instytucja działa w pięknym pałacu rodu Dobieckich.

Zaginął mieszkaniec Buska-Zdroju

Busko-Zdrój / 16 kwietnia 2018 /

Komenda Powiatowa Policji w Busku – Zdroju poszukuje 47 – letniego mieszkańca podbuskiej gminy. Dariusz Wesołowski 16 marca 2018 roku wyjechał do pracy na terenie Niemiec. 1 kwietnia zrezygnował z pracy i od tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Tworzona jest  X  Świętokrzyska  Brygada  Wojsk Obrony Terytorialnej. Formacja ma liczyć ponad 2.5 tys. żołnierzy ochotników. Już w styczniu tego roku na dowódcę Brygady został wybrany pułkownik Artur Barański.  Pierwsze wcielenie żołnierzy terytorialnej służby wojskowej w regionie  świętokrzyskim odbędzie się 24 kwietnia tego roku.

Grill… w samochodzie

Pińczów / 16 kwietnia 2018 /

W sobotni wieczór pińczowscy policjanci podjęli interwencję dotyczącą palącego się auta. Okazało się, że w samochodzie znajdował się… grill wypełniony rozżarzonymi pozostałościami węgla drzewnego.

Kolejna współpraca polsko-ukraińska została przypieczętowana. Tym razem wolę międzynarodowej kooperacji wyraziło Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz miasto Nowojaworowsk, które położone jest niedaleko granicy i Lwowa.

Pierwsze trojaczki urodzone w tym roku  w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym są już w domu. W piątkowe przedpołudnie opuściły lecznicę. Przed wyjściem ze szpitala dzieci otrzymały wyprawki od władz regionu i dyrekcji szpitala.

Ostrowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą "na policjanta". Poszkodowaną była 78 - letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego.  Rok temu oszust wyłudził od kobiety 111 000 złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Miliony na remonty lokalnych dróg

Świętokrzyskie / 12 kwietnia 2018 /

11 milionów złotych to kwota dofinansowania jaka trafiła do świętokrzyskich samorządów na remonty lokalnych dróg. Fundusze pochodzą z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. W sumie przebudowanych zostanie 18 odcinków o łącznej długości 25 kilometrów.

Pożar trawy i śmierć człowieka  w Bodzechowie (powiat ostrowiecki). Badane są okoliczności zdarzenia. Póki co nie wiadomo, czy zgon mężczyzny, którego znaleziono w pobliżu ognia ma związek z pożarem.

Strona 1 z 72

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna