Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na remonty dróg

Świętokrzyskie / 28 kwietnia 2017 /

Kolejne miliony na drogi lokalne na terenie województwa. W ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej umowy z wojewodą podpisało 8 gmin. Przebudowy wykonane zostaną między innymi w Morawicy, Bodzentynie czy Starachowicach. W sumie prace będą dotyczyły ponad 7,5 kilometrów dróg. Dofinansowanie wyniosło prawie pięć a całkowita wartość inwestycji sięga niemal 10 milionów złotych.

Dofinansowanie dla żłobków

Świętokrzyskie / 28 kwietnia 2017 /

Ponad 3 miliony złotych dofinansowania trafiło do świętokrzyskich żłobków. Zarówno do tych prowadzonych przez samorządy, jak i prywatnych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Maluch + i przeznaczone zostaną na tworzenie nowych miejsc opieki lub utrzymanie tych istniejących.

Ciągłe, kilkudniowe opady deszczu przekładają się na sytuację hydrologiczną w regionie. W dwóch miejscach na Kamiennej i jednym na Bobrzy przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscach zanotowano również przkroczenie stanów ostrzegawczych.

 

 

 

Co z tymi kopalniami?

Świętokrzyskie / 27 kwietnia 2017 /

Solidarność zaniepokojona sytuacją w Świętokrzyskich Kopalniach Surowców Mineralnych. Rok po przejęciu przedsiębiorstwa przez Agencję Rozwoju Przemysłu związkowcy sygnalizują, że firma odnotowuje straty, a poszczególne jednostki nie prowadziły wcześniej produkcji, ponieważ syndyk zajął dzierżawione urządzenia.

Intensywne opady deszczu spowodowały koniecznośc przesunięcia terminu rozpoczęcia remontu drogi krajowej nr 74 (Kielce-Opatów) między Piórkowem a Jałowęsami. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace wymagające wprowadzenia ruchu wahadłowego rozpoczną się 4 maja, a nie tak jak planowano dzisiaj (27.4).

Wśród świętokrzyskich miast wiodącą pozycję mają oczywiście Kielce ale nie we wszystkich aspektach. To podstawowy wynik analiz Politechniki Warszawskiej na temat sytuacji społeczno-gospodarczej naszego regionu. Co ciekawe, badacze dostrzegli, że w aglomeracji kieleckiej dochodzi do podobnych procesów jak w warszawskim zespole miejskim.

Szybciej z Kielc do Warszawy!

Szydłowiec / 26 kwietnia 2017 /

Dobre informacje, tym razem tuż zza granicy naszego województwa. Już jutro drogowcy udostępnią kierowcom nową jezdnię drogi ekspresowej S7 w ciągu obwodnicy Szydłowca (Mazowieckie). Nowy odcinek będzie liczył 4 km. Jak zapowiada GDDKiA to dopiero początek ułatwień.

Ostrzeżenie przed instensywnymi opadami deszczu wydali w środę dla województwa świętokrzyskiego meteorolodzy z IMGW. W ich ocenie taka sytuacja może potrwać do godziny 3-ciej w nocy ze środy na czwartek. Z kolei hydrolodzy prognozują podwyższenie stanu rzek.

Naprawią drogi

Świętokrzyskie / 26 kwietnia 2017 /

Ponad 16 milionów złotych na utrzymanie i drobne naprawy około tysiąca kilometrów dróg wojewódzkich otrzyma Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z rezerw budżetu państwa.

Ogromne dofinansowanie dedykowane szkołom. Zarząd województwa rozdzielił unijne dotacje, które w sumie wynoszą ponad 200 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowy szkół czy zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Zrealizowanych zostanie 71 projektów w takich miejscowościach jak Morawica, Łagów czy Starachowice.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Tokarni na drodze nr 7. Samochód osobowy marki renault jadący w kierunku Kielc od strony Jędrzejowa, na łuku z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z ciężarówką.

Całkiem nieźle przedstawia się sytuacja szpitali wojewódzkich – o tym przekonuje ekipa marszałka Adama Jarubasa. To urzędnicy wywnioskowali z przeprowadzonych analiz. Taki wynik obserwacji nie oznacza, że kończą się prace nad służbą zdrowia. Duże lecznice wymagają nakładów finansowych. I to sporych.

Jadą z misją gospodarczą

Świętokrzyskie / 21 kwietnia 2017 /

Serię misji gospodarczych zapowiadają urzędnicy wojewódzcy. Pierwsza z nich odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia. W ramach wyjazdu 10 świętokrzyskich przedsiębiorstw z branży metalowej i automatyki przemysłowej weźmie udział w najważniejszych targach tego sektora. Odbędą się one w Hanowerze.

Wyszkolą skutecznych liderów w środowiskach młodzieżowych. Urząd marszałkowski i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rusza z kursem przywództwa lokalnego dla osób zaangażowanych w pobudzanie aktywności w niewielkich społecznościach. Szkolenie pod hasłem „Liderzy dla Młodzieży” przeprowadzone zostanie w oparciu o doświadczenie cenionej Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Strona 1 z 29

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay