Na antenie: Lato od rana
Radio eM
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Lato od rana
Radio eM
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kierowanie pod wpływem narkotyków i posiadanie amfetaminy – za takie czyny odpowie trzech młodych mężczyzny z Szydłowca i Bliżyna, których zatrzymali we wtorek skarżyscy policjanci.

W najbliższy weekend Świętokrzyskie Centrum Onkologii po raz kolejny wyrusza w teren z profilaktyką. W sobotę cytobus będzie dyżurował w Kielcach przy ul. Kaczorowskiego 8a i w Hucie Szklanej. Natomiast w niedzielę w Skarżysku – Kamiennej. Na panie, które zbadają się w cytobusie, czekają upominki.

Weekendowe atrakcje w gminie Chęciny

gmina Chęciny / 16 sierpnia 2018 /

Wernisaż wystawy poplenerowej, dożynki gminne oraz piknik górniczy to imprezy, które w najbliższych dniach odbędą się w gminie Chęciny. Warto skorzystać, bo organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla każdego.

Gminy Nowa Słupia, Daleszyce i Kluczewsko będą gościły w najbliższych miesiącach Naukobus czyli mobilną stację badawczą.

 

Już od poniedziałku, przez trzy tygodnie, w województwie Świętokrzyskim będzie gościł Planetobus, czyli mobilne planetarium. Jest to pomysł Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na popularyzację wiedzy.

Podczas zbliżającego się długiego weekendu świętokrzyscy policjanci prowadzą akcję Sierpniowy Weekend 2018. Jej celem jest zminimalizowanie i zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, powstającym w związku z lekceważeniem norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

W Wąchocku odbyła się uroczystość wręczenia Honorowej Policyjnej Odznaki Zasługi im. „Ponurego” nadanej pośmiertnie pułkownikowi Arnaud Beltrame – francuskiemu żandarmowi, zastrzelonemu przez napastnika w Trebes na południu Francji. Pułkownik walcząc z terroryzmem, zapłacił najwyższą cenę – życie. Honorową odznakę odebrała wdowa po bohaterze – Marielle Beltrame.

Ministerstwo Obrony Narodowej chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności Ławkami Niepodległości. Pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego miałyby się znaleźć w każdym regionie naszego kraju, także w województwie świętokrzyskim.

 

Skup owoców miękkich i zbóż oraz susza to tematy najczęściej poruszane podczas spotkań przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości z rolnikami z regionu świętokrzyskiego. W najbliższą niedzielę osoby pracujące na roli będą mogły wziąć udział w konwencji w Sandomierzu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

 

Mieszkańcy gminy Daleszyce uczcili 74-tą rocznicę wymarszu I Batalionu 4 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej na pomoc walczącej Warszawie w ramach Akcji Burza. Sformowane w Daleszycach oddziały wyruszyły walczyć o wolność kraju 11 sierpnia 1944 roku. Batalion liczył – według relacji byłego kapelana 4 PPleg. AK, śp. Ks. Mjr Henryka Peszko PS. „Wicher”  - około tysiąca osób.

Ponad 100 razy w ciągu 2,5 godziny interweniowali strażacy w związku z burzami, które przechodzą nad regionem świętokrzyskim. Najwięcej wezwań dotyczyło podtopień i połamanych drzew.

 

Defibrylator AED, zestaw treningowy oraz pilarka spalinowa to nagrody, które czekają na zwycięzców konkursu "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi" organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednostki straży pożarnej zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje prezentacje do 15 sierpnia.

Dożynki gminne w Bielinach

Bieliny / 10 sierpnia 2018 /

Występy artystyczne, tradycyjne przysmaki świętokrzyskie oraz zabawy dla najmłodszych będą towarzyszyć tegorocznym dożynkom, które odbędą się 15 sierpnia w Bielinach. Gwiazdą tegorocznego święta plonów będzie zespół "EGO".

Zlot Pasjonatów Fotografii

Podzamcze Chęcińskie / 09 sierpnia 2018 /

Warsztaty fotografii ślubnej, portretowej, kulinarnej, Chęciny nocą, zlot pojazdów zabytkowych w skansenie w Tokarni, pokaz ciekłego azotu, szkolenie ze specjalistami oraz bezpłatny przegląd sprzętu fotograficznego. Takie atrakcje czekają na uczestników Zlotu Pasjonatów Fotografii "Na królewskim szlaku - Chęciny 2018", który odbędzie się od 18 do 19 sierpnia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.

 

Strona 1 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna