Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach odbyły się "Czekoladowe warsztaty" zorganizowane przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach.  

„Targi Senior Profilaktyki” odbyły się w siedzibie Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie ma przypomnieć o bezpieczeństwie wśród seniorów.

39,6 mln złotych trafi do powiatowych urzędów pracy z całego województwa na realizację przyszłorocznych projektów dla młodych. Umowy zostały podpisane przez Wojewódzki Urząd Pracy i umożliwią wsparcie ponad 4 tysięcy bezrobotnych do 30 roku życia.

Brak godnych podwyżek dla nauczycieli, wydłużenie ścieżki awansu, czy wzrost biurokracji – m.in. takie zarzuty wobec Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej stawia NSZZ „Solidarność”. Jej dymisji chce Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania związku.

Unikatowe ozdoby bożonarodzeniowe będzie można kupić na świątecznym kiermaszu rękodzieła, który odbędzie się 16 grudnia o godzinie 10.30 w klasztorze ojców Franciszkanów w Chęcinach. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na potrzeby pacjentów Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych "San Damiano".

W niedzielę, 9 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Przewoźnicy oferują nowe połączenia. Podróżni wyruszą w drogę z nowych, udostępnionych w tym roku, komfortowych peronów. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się na 29 stacjach przygotowano informacje w języku Braille'a. Podróże można planować na portalpasazera.pl. Rozkład jest na stacjach i przystankach w formie plakatów.

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach rozpoczęto procedurę naboru projektów poprawy bezpieczeństwa przewidzianych do dofinansowania w ramach programu „Razem Bezpieczniej”.

Trwa rozbudowa zakładu radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Do lecznicy trafiła już część nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu skrócą się kolejki do zabiegów.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował dwie inwestycje drogowe w gminie Smyków i w Kielcach. Pierwsza z nich to rozbudowa drogi powiatowej Grzymałków – Gliniany Las – Smyków, druga – budowa ulicy Ratajskiej w Kielcach na odcinku od ul. Kordeckiego do ul. Sobieskiego.

Podsumowania i plany OHP

Kielce / 06 grudnia 2018 /

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Rady Programowej OHP. Spotkanie było okazją do podsumowania tegorocznych działań oraz przedstawienia najbliższych planów związanych z kształceniem zawodowym.

614 m n.p.m. – taką wysokość, w świetle najnowszych badań, ma najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, czyli Łysica. Ponadto jej najwyższy punkt znajduje się w zupełnie innym miejscu, niż dotychczas uważano, a jest nim tzw. Skała Agaty.

W przyszłym roku szkolnym o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych będą ubiegali się po raz pierwszy absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum. Zwiększy sie liczba uczniów, ale kuratorium oświaty przekonuje, że w naszym regionie wszyscy będą mieli zapewnione miejsca.

Strona 1 z 121

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna