Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zaginął Krystian Sułek

Skarżysko-Kamienna / 16 października 2018 /

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w  Skarżysku – Kamiennej poszukują 37 – letniego Krystiana Sułka, mieszkańca Skarżyska - Kamiennej, który ostatni raz widziany był w dniu 07.10.2018r. Od tamtej pory rodzina nie ma z nim żadnego kontaktu.

Zakończyły się prace konserwacyjne ambony w XVIII-wiecznym kościółku z Rogowa znajdującym się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki dofinansowaniu, jakie Muzeum Wsi Kieleckiej uzyskało w ramach programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od początku roku świętokrzyski odział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymał dodatkowe 102 miliony złotych. Dzięki tym pieniądzom udało się m.in. zlikwidować kolejki na zabieg zaćmy oraz badanie tomografem.

Potrącenie pieszego w Woli Jachowej

Wola Jachowa / 16 października 2018 /

Do potrącenia pieszego doszło dziś około godziny 7.30 na drodze krajowej nr 74 w Woli Jachowej. W miejscu zdarzenia występują utrudniania. Ruchem kieruje policja.

Narkotyki o łącznej wartości rynkowej sięgającej około czterech milionów złotych przechwycili na początku zeszłego tygodnia funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz mundurowi z Komendy Powiatowej w Busku-Zdroju. Zatrzymano trzech mężczyzn. Grozi im nawet do 15 lat więzienia. 

Na stacji Włoszczowa Północ odsłonięto tablicę upamiętniającą wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Wicepremier, który w 2010 roku zginął w katastrofie smoleńskiej, był inicjatorem budowy obiektu w tej miejscowości.

Uchwalenie planu transportowego, program ochrony środowiska i walki z narkomanią oraz powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego to najważniejsze osiągnięcia, jakie udało się zrealizować Sejmikowi Województwa Świętokrzyskiego w kończącej się właśnie piątej kadencji jego działania. W ciągu czterech lat odbyło się 49 sesji, w tym jedna nadzwyczajna.

 

E-usługi w Mircu i Wąchocku

Mirzec, Wąchock / 11 października 2018 /

Dziennik elektroniczny dla szkół oraz system e- Obywatel Portal Powiadomień SMS, czy Portal Płatności i Rozliczeń zakupiony zostanie w ramach projektu: „Rozwój e-usług w gminach: Mirzec i Wąchock”. Umowę na dofinansowanie zadania w kwocie ponad 1 mln złotych podpisał dziś z Mirosławem Sewerynem, wójtem Gminy Mirzec, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Blisko 1,5 miliona złotych na doposażenie oddziałów ratunkowych otrzymały z Ministerstwa Zdrowia szpitale w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Sandomierzu. Z kolei prawie 2,5 miliona złotych zostało przeznaczone na stypendia dla pielęgniarek, które kształcą się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Środki zostały wypłacone w ramach inicjatyw "Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe" oraz "Wsparcie na starcie! - program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa". 

"Czyste powietrze". Aktualny grafik spotkań

świętokrzyskie / 11 października 2018 /

W 22 gminach regionu świętokrzyskiego odbędą się kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze", dzięki któremu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych. Zmiany pomogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu i wody.

 

Blisko 560 milionów złotych trafiło od stycznia do końca września tego roku do rodzin w województwie świętokrzyskim w ramach programu "Rodzina 500 +". Z pomocy skorzystało 121,4 tysiąca dzieci z 78,2 tysiąca rodzin, a to tylko jeden z elementów polityki społecznej realizowanej w naszym regionie.

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się gala finałowa I Świętokrzyskiego Festiwalu Seniorów. Na scenie zaprezentowali się zwycięzcy eliminacji regionalnych festiwalu w kategoriach: muzyka, taniec, formy kabaretowe lub teatralne oraz literatura. Organizatorzy wręczyli także medale dla osób zasłużonych w działalność na rzecz seniorów.

Strona 1 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna