STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W maju zakończył się projekt pod nazwą „Korowód Niepodległości”, w którym wzięło udział 10 tysięcy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dziś podsumowano wszystkie działania zrealizowane w ramach tego przedsięwzięcia.

Zmiana trasy autobusów

Bilcza / 19 czerwca 2018 /

Od 19 do 23 oraz od 25 do 27 czerwca w Bilczy, zostaną przeprowadzone prace drogowe. Spowoduje to, że autobusy komunikacji miejskiej linii numer 27 i 29 będą miały częściowo zmienioną trasę przejazdu przez osiedle Echo w Bilczy.

(Nie)trzeźwy poranek

Starachowice / 19 czerwca 2018 /

Starachowiccy policjanci podczas prowadzonej akcji „Trzeźwy Poranek” zatrzymali trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Już jutro, czyli 20 czerwca Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza mieszkanki gminy Dwikozy na bezpłatne spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy i bezpłatne badania cytologiczne. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy w Dwikozach, ul. Spółdzielcza 15.

Śledczy z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z Prokuraturą Regionalną w Białymstoku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się handlem dopalaczami. Funkcjonariusze zamknęli dwa ostatnie sklepy stacjonarne w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim, zatrzymali sześć osób oraz zabezpieczyli do badania ponad dwa kilogramy szkodliwych substancji.

43 podmioty z województwa świętokrzyskiego otrzymają wsparcie na działania termomodernizacyjne budynków publicznych i niepublicznych. Ma to pomóc w poprawie jakości powietrza w naszym regionie.

„Poparzeni kawą trzy”, obrzęd Nocy Świętojańskiej i wiele innych atrakcji odbędzie się 24 czerwca nad zalewem w Morawicy.

Pieniądze na innowacje

Kielce / 18 czerwca 2018 /

16 milionów złotych zostanie przeznaczonych na usługi doradcze dla młodych przedsiębiorców. Oferta kierowana jest przede wszystkim do studentów z województwa świętokrzyskiego.

29 wystawców i 500 miejsc pracy czekało na wszystkich zainteresowanych na kolejnych Powiatowych Targach Pracy, które tym razem odbyły się w Chęcinach. Choć bezrobocie od kilkunastu lat jest na najniższym poziomie, to na piątkowym spotkaniu nie brakowało ani wystawców, ani samych bezrobotnych.

Rząd startuje z programem "Czyste powietrze". Będą mogli skorzystać z niego także mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. - W ramach tego programu będzie można uzyskać  dofinansowanie nawet do 53 tys.złotych  -informuje Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Już są wyniki egzaminu gimnazjalistów. Uczniowie mogą je od północy sprawdzić za pośrednictwem strony Okregowej Komisji Egzaminacyjnej.

Skażona woda w 11 miejscowościach

gm. Piekoszów, gm. Chęciny / 15 czerwca 2018 /

W 9 miejscowościach na terenie gminy Piekoszów i dwóch na terenie gminy Chęciny występuje skażenie wody bakteriami z grupy e-coli - dowiadujemy się z komunikatu Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach. Sprawa dotyczy odbiorców wody z wodociągu Nordalk Miedzianka.

Własny użytek bez akcyzy

Jędrzejów / 14 czerwca 2018 /

Jędrzejowscy kryminalni zatrzymali 58-letnią mieszkankę powiatu podejrzaną o posiadanie alkoholu i papierosów bez akcyzy.

Ponad 191 tys.  świętokrzyskich uczniów już 22 czerwca pożegna kolejny rok szkolny. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego tym razem odbędzie się w Staszowie.

Strona 1 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna