Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»No to laba!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Publicystyka

No to laba!

Kielce / 14 stycznia 2019 / Tekst

Dziś rozpczynają się w naszym województwie ferie zimowe. Jak co roku miejskie instytucje przygotowały dla dzieci i młodzieży z Kielc szereg atrakcji. Wybraliśmy najciekawsze z nich.

Ferie na sportowo

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rusza z akcją „Sportowe ferie z MOSiR-em”. W dniach 14 -27 stycznia będzie można skorzystać z licznych atrakcji. Będzie to między innymi darmowa nauka pływania na następujących obiektach: Foka na osiedlu Barwinek 31, Delfin na ulicy Krakowskiej 2, Orka na Kujawskiej 18, Jurajska na Jurajskiej 7. Na tych obiektach oraz na pływalni Mors przy ulicy Marszałkowskiej 96 za okazaniem legitymacji szkolnej dzieci i młodzież za darmo wejdą na basen. Zapisy na naukę pływania trwają od 7 stycznia. Jeśli dopisze pogoda, to od 14 do 27 stycznia w godzinach 10-11 oraz 11-12 będzie można skorzystać z darmowych wejść na lodowisko przy ulicy Szczecińskiej 1.

Ferie z energią

Energetyczne Centrum Nauki proponuje dwa warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy, które odbywać się będą od wtorku do piątku o godz. 9 oraz o 11.30. Ferie w ECN to także „Familijne soboty”, a każda to dwa cykle zajęciowe: o godz. 13 - „Mamo, tato, a dlaczego…?” oraz o godz. 14 - „Warsztat młodego odkrywcy”.  Wejścia na wystawę będą odbywać się co godzinę – pierwsze o godz. 11, ostatnie o 17.

Ferie z fotonami

Instytut Dizajnu zaprasza dzieci na warsztaty inspirowane aktualną wystawą w Galerii Głównej – „Spektrum światła. Dizajn i fotony”. Podczas tygodniowej podróży kosmicznej dzieci każdego dnia zwiedzą inną planetę: Świecących Gazów, Bioluminescencyjną, OldLight, Łapaczy Fotonów, Bez Słońca oraz inne, na których będą mogły zgłębić zagadnienie oświetlenia, architektury i fizyki. Uczestnicy dowiedzą się jak działa neon, poznają historię kosmicznych wątków w projektowaniu, a nawet sami staną się projektantami lamp. Międzygalaktyczną podróż zakończy miękkie lądowanie na Ziemi.

Ferie w teatrze

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zagra w ferie spektakle cieszące się największą popularnością: „Super Piotruś Pan”, „Akademia Pani Beksy”, „Misiaczek”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Kopciuszek”, „Mały Tygrys Pietrek”, pantomima „Opowieść o Piotrusiu i Wilku” czy też najnowszy - „Pod adresem marzeń”. Teatr zaprasza również na bezpłatne warsztaty plastyczne, podczas których studenci Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pomogą dzieciom przygotować własnoręcznie wykonane niespodzianki dla swoich dziadków z okazji ich styczniowego święta.

Ferie w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat na zajęcia plastyczne „Spotkania ze sztuką”, które będą się odbywać w siedzibie BWA, oraz na zajęcia plastyczne w plenerze „Ślady na śniegu”. Uczestnicy poznają różne gatunki i dziedziny sztuk plastycznych oraz dowiedzą się, czym jest land art. Wykonają także same dzieła ze śniegu. Koszt zajęć to pięć złotych od osoby. Wszystkie materiały zapewnia BWA.

Ferie w kinie

Kino studyjne Fenomen zaprasza z kolei na filmowe ferie. Od poniedziałku 14 stycznia do piątku 25 stycznia odbywać się będą seanse filmowe: pełnometrażowe animacje i filmy aktorskie. Bilety w cenie 10 zł. Pełen program jest dostępny na stronie wdk-kielce.pl. Rezerwacje grup pod numerami telefonów: 41 36 55 148 / 149.

Piotr Natkaniec

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna