Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

PUBLICYSTYKA

Idealnie, pięknie…

sobota, 25 listopada 2017 06:17 / Autor: Tygodnik eM Kielce
Tygodnik eM Kielce

Zakupy, spotkanie z przyjaciółmi, wizyta w SPA – kobiety mają wiele sposobów na poprawę humoru. Niewątpliwie jedno z pierwszych miejsc na tej liście zajmuje makijaż. Perfekcyjny wygląd cieszy i dodaje pewności siebie. Podpowiadamy więc, jak zadbać o to, by nasz make-up wyglądał idealnie.

O ile na co dzień wiele kobiet wybiera naturalny wygląd i do makijażu używa przeważnie jedynie delikatnego podkładu, mascary i pomadki lub błyszczyku, to przed imprezą niejedna pani potrafi spędzić wiele godzin przed lustrem, by wyglądać zjawiskowo. Niekiedy jednak starania te przynoszą efekt odwrotny – źle dobrany makijaż może oszpecić. Co więc zrobić, by był on modny i perfekcyjny?

Bądź sobą!

– Modny makijaż na imprezę to taki, który podkreśli urodę, ale dyskretnie, bez przerysowań. Taki, dzięki któremu kobieta pozostanie sobą, ale jednocześnie inny od codziennego – podpowiada Katarzyna Batkowska, kosmetolog i linergistka, właścicielka gabinetu kosmetycznego przy ulicy Romualda 3 w Kielcach.  – Zdecydowanie warto podkreślić oko kreską w dowolnym kolorze i o grubości dopasowanej do powieki. Nie można również pominąć brwi, bowiem odpowiednio podkreślone nadają spojrzeniu głębi oraz wyrównują proporcje twarzy.

Przy wyborze makijażu warto zapoznać się z aktualnymi trendami. – W tym sezonie najmodniejsze są usta z mocnym połyskiem, w metalicznych odcieniach ciemnego fioletu, ciepłych odcieniach pomarańczy oraz czerwonego brązu – zdradza Katarzyna Batkowska. Jak podkreśla, takie kolory optycznie powiększają usta i przyciągają wzrok: – Warto pamiętać, że w takim przypadku reszta makijażu powinna pozostać matowa i naturalna.

Najpierw oczyszczenie

Jakość makijażu i jego trwałość zależą nie tylko od doboru kosmetyków, ale także od naszej cery. Niezależnie więc od tego, czy będzie to make-up do pracy, czy na imprezę, robiony samodzielnie czy przez specjalistę, wcześniej należy odpowiednio przygotować skórę. – Zadbana cera jest najlepszą bazą pod makijaż. Przed jego wykonaniem trzeba zrobić dokładny demakijaż, delikatny peeling oraz maseczkę nawilżającą. Warto też pamiętać, aby używać sprawdzonych kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzięki temu unikniemy uczulenia w najmniej pożądanym momencie – radzi Batkowska.

Linergistka nie ukrywa, że coraz więcej pań decyduje się na makijaż permanentny, nazywany też makijażem trwałym lub mikropigmentacją: – Podkreśla urodę na dłużej, nie rozmazuje się, a przede wszystkim uwalnia od stawania co rano przed lustrem. Jest także idealnym rozwiązaniem dla tych kobiet, które mają problemy ze wzrokiem, drżeniem rąk i opadającymi powiekami. Za pomocą makijażu permanentnego możemy delikatnie podkreślić brwi lub ujednolicić ich kształt tak, aby wyglądały jak po dobrze zrobionej hennie, podkreślić kształt oka i optycznie zagęścić rzęsy, a także wyrównać kształt i koloryt ust, aby wyglądały świeżo i młodo.

Iwona Gajewska-Wrona

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO