Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Dwa lata do remontu?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Publicystyka

Dwa lata do remontu?

Kielce / 02 września 2018 / Tekst

Wygląda na to, zbliża się początek gruntownej przebudowy kieleckiego dworca PKP. Start remontu zaplanowano na 2020 rok. Do końca października ma być gotowa koncepcja budowy parkingu nad torami przy obiekcie.

Po kwietniowych konsultacjach społecznych można było odnieść wrażenie, że do porozumienia między kolejarzami a władzami miasta jeszcze bardzo długa droga. Dyskusji było sporo, za to konkretów niewiele. Jednak w tym miesiącu odbyło się spotkanie prezydenta Wojciecha Lubawskiego z przedstawicielami PKP.

- Przekonywałem ich, że parking nad torami jest konieczny. Chcemy, żeby to była część inwestycji, za którą my odpowiadamy. Planujemy parking na trzysta miejsc. Zleciliśmy wykonanie projektu jednej z kieleckich firm. Chcemy poznać dokładne koszty takiej inwestycji. Ma ona też stanowić zadaszenie peronów i umożliwić dodatkowe połączenie między ulicami Żelazną, a Mielczarskiego. To da nam możliwość rozwijania drugiej części miasta - tłumaczy prezydent Lubawski.

Natomiast PKP zajmuje się opracowaniem projektu samego budynku dworca. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie koncepcji przebudowy. Władze miasta apelowały, by nie ingerować zbytnio w obecną architekturę obiektu. Modernizacja ma kosztować około 20 milionów złotych. Dworzec powinien zostać przebudowany do 2023 roku, ale istnieje szansa, że remont zakończy się wcześniej.

Piotr Natkaniec

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna