Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

PUBLICYSTYKA

Uwielbiajmy Boga!

sobota, 18 maja 2019 13:42 / Autor: Radio eM
Radio eM

Pod hasłem „Od wieków na wieki” 26 maja na kieleckim Rynku odbędzie się już siódme Uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Wezmą w nim udział Michał Koterski, Paweł Kurz oraz kielecki raper TAU. Spotkanie poprowadzi ojciec Tomasz Nowak, dominikanin z Łodzi.

Zwrot podatków

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 spotkaniem panelowym z Michałem Koterskim w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Aktor nie będzie mógł uczestniczyć w Uwielbieniu na Rynku, dlatego wszyscy, którzy chcą posłuchać jego świadectwa, mogą przyjść do auli. Na scenie na Rynku pojawi się natomiast ojciec Tomasz Nowak, dominikanin, który poprowadzi spotkanie. Oprócz niego gośćmi będą kielecki raper TAU oraz Paweł Kurz z zespołu Anti Babylon System, który wygłosi świadectwo i poprowadzi adorację. Spotkanie rozpocznie się kilka minut przed godziną 19.

- Oczywiście goście obecni na Uwielbieniu nie będą w żaden sposób zastępować głównego punktu, którym jest wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jak co roku będzie ono też przeprowadzone w wyjątkowy sposób - zapewnia ksiądz Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Wszyscy zaproszeni

Uwielbienie na Rynku od początku swojego istnienia gromadzi kilka tysięcy osób. Jest ono adresowane do wszystkich bez względu na wiek czy upodobania. - Chcemy zaprosić na to spotkanie nie tylko kielczan, ale również osoby spoza naszego miasta. Jest ono otwarte dla wszystkich, dlatego warto przyprowadzić z sobą dzieci, przyjaciół i całe rodziny - zaprasza ksiądz Boryń.

Wydarzenie poprowadzi muzycznie zespół To On. Katarzyna Antosz, która jest członkinią tej grupy, przekonuje, że naprawdę warto wziąć udział w Uwielbieniu. - Jestem żywym przykładem tego, że pozwala ono ludziom otworzyć się na Boga. Jeszcze cztery lata temu można mnie było zobaczyć w przeróżnych sesjach zdjęciowych, w konkursach ogólnopolskich, a teraz jestem tutaj i zachęcam wszystkich młodych, młodych duchem i rodziny z dziećmi, żeby się otworzyli na Miłość – mówi pani Katarzyna.

Wisienka na torcie

Ksiądz Marcin Boryń zauważa, że wydarzenie ma też szczególne znaczenie dla osób przynależących do różnych wspólnot. - Zawsze mówię, że takie spotkanie to wisienka na torcie dla młodzieży, która w ciągu roku doświadcza formacji w różnych grupach. To jest też dla nich doskonała okazja, żeby zaprosić do udziału tych, którzy nie są w żadnych wspólnotach. Może przyciągnie ich jakiś gość, ktoś przejdzie obok przypadkowo, zatrzyma się i to będzie przyczynek do refleksji, albo podjęcia decyzji, co zrobić ze swoim życiem. Doskonałym przykładem na to jest Kasia, którą udział w jednym wydarzeniu otworzył na działalnie Boga i teraz sama angażuje się w podobne spotkania i zachęca do tego innych - tłumaczy ksiądz Marcin Boryń.

Wydarzenie będzie miało również charakter charytatywny. W zeszłym roku wolontariusze rozdawali uczestnikom papierowe torby, które mogli zabrać ze sobą do domu, kupić żywność, środki czystości i przekazać je w dowolnej parafii dla bezdomnych i potrzebujących. W tym roku będzie można wspomóc kieleckie hospicjum, składając do puszek datki.

Organizatorami Uwielbienia są: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Stowarzyszenie Dwa Przymierza we współpracy z zespołem To On, wspólnotą Zarażę Cię Bogiem i Dziełem Nowego Tysiąclecia. Uwielbienie zorganizowane jest z dobrowolnych datków, dlatego każdy, kto chciałby wesprzeć dzieło finansowo, proszony jest o skontaktowanie się z jego twórcami.

Beata Kwieczko

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO