Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, polonistą, prefektem w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.

Blisko dziesięć tysięcy zagranicznych kibiców, fenomenalna atmosfera w centrum i wysoka frekwencja na każdym meczu rozgrywanym na Stadionie Miejskim. Tak w skrócie wyglądało Euro U21 w Kielcach.

Wywiad z aktorką, piosenkarką, założycielką Fundacji "Akogo?" oraz Klinik "Budzik" Ewą Błaszczyk, nagrany w Domu Kultury we Włoszczowie podczas akcji społecznej "Żyj i jedź bezpiecznie". Patronat nad wydarzeniem objęło Radio eM Kielce.

– Zawsze z ciekawością słuchałam rodzinnych opowieści, ale dopiero gdy zaczęłam porządkować dokumenty po śmierci taty, stwierdziłam, że muszę odnowić naszą rodzinną historię – opowiada Kornelia Major, prezes Świętokrzyskiego Towarzystwa Genealogicznego „Świętogen” w Kielcach.

Rozpoczął się okres prac sezonowych, więc wkrótce młodzi ludzie pojawią się na plantacjach truskawek i w sadach, by zarobić na wakacje. Lekarze i specjaliści  z Okręgowego Inspektoratu Pracy proszą o rozwagę przy pracy.

Mocno utkwił mi w pamięci obrazek z filmu dokumentalnego telewizji BBC. Dziennikarze pojechali z kamerą do londyńskiej dzielnicy zamieszkałej głównie przez muzułmanów i rejestrowali ich prowokacyjne zachowanie wobec niemuzułmanów. Jeden z nich, właściciel sklepiku, stanął na progu i krzyknął w kierunku ekipy filmowej:  – Nie pasuje wam, że przejmujemy wasz kraj?!

Reklamowy chaos już niedługo zniknie z ulic Kielc. Miejscy urzędnicy mają gotowy projekt przepisów, które określą reguły umieszczania reklam oraz szyldów na terenie miasta. Zostanie ono podzielone na cztery strefy, a najbardziej rygorystyczne zasady będą obowiązywały w centrum.

Jeden z największych w kraju operatorów sieci komórkowej Orange Polska planuje wybudować w regionie nową antenę o wysokości 40 metrów. Inwestycja z pewnością poprawiłaby jakość świadczonych usług z czego powinni ucieszyć się klienci tej firmy. Szokuje jednak dobór lokalizacji. Obiekt wysokości około 13-piętrowego wieżowca ma powstać w odległości kilku metrów od Parku Etnograficznego w Tokarni, gdzie oglądamy oryginalne chaty, dwory, obiekty sakralne sprzed kilku wieków.

Witamy!

Kielce / 11 czerwca 2017 /

Pięć dni dzieli nas od rozpoczęcia młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 – drugiej pod względem znaczenia imprezy zorganizowanej w Polsce przez UEFA. Trzy mecze grupowe turnieju zostaną rozegrane w Kielcach. Emocji, nie tylko sportowych, nie zabraknie.

Globalne ocieplenie, coraz więcej chemii w jedzeniu, ludzie coraz słabsi – wszyscy to powtarzamy, choć zwykle nie zastanawiamy się nad przyczyną tych zjawisk. A jest ona oczywista: szkodliwa działalność człowieka.

Jak zwykle przed rozpoczęciem rozgrywek ekstraklasy upatrywano w Koronie głównego kandydata do spadku. I jak zwykle „żółto-czerwoni” zagrali ekspertom na nosach.

Żyjemy w świecie, w którym wszechwładne media i politycy cierpiący na śmiertelną chorobę poprawności politycznej są w stanie skutecznie skolonizować nasz zdrowy rozsądek. Czynią to za pomocą sprawdzonego narzędzia, którego działanie celnie opisał Joseph Goebbels: kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą. Metoda ta jest szczególnie groźna w odniesieniu do zjawiska galopującej islamizacji Europy Zachodniej i związanego z nią exodusu tak zwanych uchodźców. Codziennie jesteśmy karmieni mnóstwem łgarstw na ten temat. A ponieważ najlepszą odtrutką na nie są fakty, w cyklu pięciu tekstów przytoczę te obalające pięć największych manipulacji.

Zaledwie pięć lat temu kibice ówczesnego Farta Kielce martwili się o przyszłość kieleckiej siatkówki. Teraz historia zatacza koło, bo firma Effector wycofała się ze sponsorowania klubu.

Złamany stary król Priam nie wahał się. Ryzykując życiem, postanowił wyruszyć do obozu Achajów i ukorzyć się przed niezwyciężonym Achillesem. Dumny władca Troi był gotów rzucić się do nóg Niezwyciężonego, byle odzyskać zwłoki swego ukochanego Hektora i godnie je pogrzebać. Zbezczeszczone zwłoki. Bo Achilles nie miał dla nich litości. Gdy już zadał śmiertelny cios temu, który zabił jego przyjaciela Patroklosa, przywiązał martwe ciało do swego konia i na oczach wstrząśniętych Trojan, w tumanach kurzu pogalopował w dal.

Strona 1 z 85

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay