Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


PUBLICYSTYKA

Jaki brexit?

Tygodnik eM Kielce / 17 marca 2019 /

Jeszcze do niedawna wyraz „brexit” nie funkcjonował w żadnym słowniku. Dziś, kiedy Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z Unii Europejskiej, odmieniany jest przez wszystkie możliwe przypadki. Jakie są przyczyny opuszczenia wspólnoty przez Brytyjczyków? Jakie czekają nas z tego powodu konsekwencje? Warto przyjrzeć się bliżej temu, jednemu z najważniejszych od czasu II wojny światowej, procesowi geopolitycznemu w Europie.

Awantura o Hungaricę

Kielce / 22 marca 2019 /

Rozmowa z Mateuszem Machnickim ze Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci

Ratusz: będą podwyżki

Kielce / 22 marca 2019 /

Agencja Fitch&Rating obniżyła perspektywę ratingową Kielc ze stabilnej na negatywną. Władze miasta zapowiadają więc oszczędności w postaci między innymi podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za pobyt dziecka w żłobku oraz podatku od nieruchomości.

W imię tolerancji

Kielce / 22 marca 2019 /

Mój brat, Żyd

Kielce / 22 marca 2019 /

Już po raz drugi obchodzimy 24 marca Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. O tym heroicznym wysiłku polskiego społeczeństwa opowiadają konferencje, wykłady oraz wystawy.

Mały wielki cud

Kielce / 22 marca 2019 /

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia, a dzień później, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. To szczególne daty, które powinny nas skłonić do refleksji nad tym, czym jest dla nas życie i jak je traktujemy.

Dominik Kowalik z Kielc ma nietypową i niezwykłą pasję. Naprawia stare rowery i ... rozdaje je potrzebującym dzieciom. Po to założył Fundację "Wielka Radość na Małych Kółkach". Dzięki niemu do domów dziecka i potrzebujących rodzin w ciągu kilku miesięcy trafiło kilkanaście jednośladów. W niedzielę Fundacja zaprasza na Bikę Day do Galerii Echo.

Dubel, dubel, panie Kusztal!

Kielce / 15 marca 2019 /

Kiedy jesienią zeszłego roku pisałam o książce „Zatrzymać pamięć” Edwarda Kusztala i wystawie teatralnej Mu poświęconej, dałam tytuł „Dubel, panie Kusztal”. Teraz postanowiłam go powtórzyć, dodając jeszcze jedno słowo „dubel”. Bo przecież ta wystawa jest swoistym powrotem Kusztala do kina i teatru.

Czekając na przeszczep…

Kielce / 15 marca 2019 /

Przeszczep ratuje zdrowie i życie, jednak ze względu na normy kulturowe, niewiedzę społeczeństwa oraz brak zaufania do lekarzy liczba przeprowadzonych transplantacji wciąż jest za mała. Jak zmienić tę sytuację?

Wiosna tuż-tuż. To okres, w którym nasze ogrody zaczynają się mienić feerią barw. Warto o nie zadbać, by mogły cieszyć nasze oko jak najlepszym widokiem. Sprawdzamy, jakie prace należy przeprowadzić w ogrodzie przed nadejściem wiosny i jakie są najnowsze trendy ogrodnicze.

Misja w Iraku

08 marca 2019 /

Rozmowa z majorem Marcinem Komarowskim z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Strona 1 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna