Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

ZTM apeluje do pasażerów „Zasłanianie nosa i ust to obowiązek każdego z nas”

poniedziałek, 22 czerwca 2020 12:24 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W urzędach, kościołach, galeriach handlowych, sklepach, a także w autobusach - tam wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Niejednokrotnie zapominają o tym osoby podróżujące kielecką komunikacją miejską. ZTM nie pozostaje jednak obojętny na te zachowania.

- W ostatnim czasie zauważyliśmy, że coraz więcej pasażerów podróżuje bez maseczek. Zwracają na to uwagę nasi pracownicy, kierowcy autobusów, ale również inni użytkownicy komunikacji zbiorowej. Niejednokrotnie taka sytuacja prowadziła do awantury w pojeździe - mówi Barbara Damian, dyrektor ZTM.  

- W związku z tym, że na terenie kraju wciąż istnieje zagrożenie związane z  pandemią koronawirusa, blisko dwa tygodnie temu wgraliśmy do autobusów komunikat przypominający o konieczności zakrywania nosa i ust - dodaje.

Jak wiadomo, koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, a więc głównym nośnikiem patogenów zawartych w ślinie, czy wydzielinie z nosa jest powietrze. Jego cyrkulacja, wspomagana klimatyzacją w obiegu zamkniętym, bądź pół zamkniętym może sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusa.

- Niedługo zamierzamy uruchomić klimatyzację. Tym bardziej apelujemy o zakładanie maseczek i dbanie o bezpieczeństwo swoje, ale również innych pasażerów - zaznacza Barbara Damian.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO