Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Żonkile posadzone. Kolejna edycja akcji Pola Nadziei

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Żonkile posadzone. Kolejna edycja akcji Pola Nadziei

09 października 2018 / Tekst

W Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach zainaugurowano IX edycję kampanii "Pola Nadziei 2018/2019". Uroczystość rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Kalety. Jak co roku wolontariusze posadzili cebulki żonkili na rabatce przy Hospicjum, aby na wiosnę podarować kwiaty czynnym ofiarodawcom  w czasie zbiórek prowadzonych przez wolontariuszy na potrzeby placówki.

Oprócz tego kilka tysięcy kwiatów posadzonych zostanie przy szkołach w regionie i na pasie zieleni przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. To akcja, której celem jest promowanie opieki paliatywnej. Z jednej strony chodzi o edukację społeczeństwa, z drugiej pozyskiwanie funduszy na opiekę dla szczególnie potrzebujących.  -Akcja uwrażliwia, na wielkie potrzeby, które istnieją w naszym społeczeństwie. Coraz więcej osób jest kierowanych do takich zakładów jak tutaj. My powinniśmy się pochylać nad potrzebującymi, każdy z nas może się znaleźć w podobnej sytuacji. Bardzo się cieszę, że mnóstwo ludzi młodych chce pomagać drugiemu człowiekowi - podkreślił biskup Andrzej Kaleta.

Ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej podkreślił, że dzięki dziewięciu edycjom akcji i wsparciu wolontariuszy udało się podjąć mnóstwo działań. -W pierwszym etapie skupialiśmy się głównie na budowie hospicjum stacjonarnego, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy 40 osób może dziś regularnie korzystać ze stałej intensywnej opieki. W najbliższym czasie chcielibyśmy skoncentrować się na urządzeniu terenu rekreacyjnego przy hospicjum. Mamy nadzieję, że uda się stworzyć kącik, w którym chorzy mogliby zaczerpnąć świeżego powietrza i spędzać czas w innej przestrzeni, nie tylko na szpitalnych łóżkach - dodał ksiądz Słowik.

Posadzone dziś rośliny zostaną ścięte i będą rozdawane przez wolontariuszy, którzy wezmą udział w zbiórce pieniędzy na prowadzenie Hospicjum. Tradycyjnie zorganizowane zostaną także przedsięwzięcia informujące o działalności placówki. Gros działań Caritas Diecezji Kieleckiej kieruje do młodzieży, dzięki czemu młodsze pokolenie dowiaduje się czym są hospicja i dlaczego są tworzone. -Żonkil jest symbolem nadziei oraz zwycięstwa miłości nad śmiercią. Chcemy się solidaryzować z osobami chorymi. Wiele środowisk zwraca się do nas z pytaniem o to, jak mogą wesprzeć hospicjum. Oczywiście jednym z celów kampanii jest pozyskiwanie funduszy dlatego, że potrzeby tej placówki wciąż są duże. Zużywa się aparatura, środki medyczne na bieżąco są potrzebne - podkreśla Anita Grzesik koordynator wolontariatu hospicyjnego.

Kampania Pola Nadziei jest organizowana w wielu polskich miastach. Ogólnokrajowy wymiar przybrała w 2003 roku. Od lat symbolem akcji jest żonkil.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna