Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Znów nie zagłosują nad odwołaniem Katarzyny Zapały. „Myśleliśmy, że sama zrezygnuje”

czwartek, 23 lipca 2020 10:01 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Radni po raz kolejny nie zajmą się wnioskiem o odwołanie wiceprzewodniczącej Katarzyny Zapały. Większość Rady Miasta nie zdecydowała się włączyć tego punkty do porządku obrad.

Za wnioskiem głosowało 11 radny Prawa i Sprawiedliwości, zaś przeciwko 13 pozostałych.

Przypomnijmy, że wniosek złożyli wczoraj radni Prawa i Sprawiedliwości. – Pamiętamy, że wobec radnej prowadzone jest postępowanie prokuratorskie i postawiono jej zarzuty. To jeszcze nie jest stwierdzenie winy, ale zarzuty są poważne, bo chodzi o przekroczenie uprawnień. Uważamy, że taka osoba nie może być reprezentantem całej rady. Członek prezydium powinien być bez skazy. O tym, że chcemy ten wniosek złożyć wiadome było już miesiąc temu i mówiliśmy o tym wielokrotnie – mówił Jarosław Karyś, przewodniczący klubu PiS.

To właśnie argument o zbyt późnym zgłoszeniu wniosku, a co za tym idzie braku równych szans w głosowaniu podczas zdalnej sesji, miał przeważyć podczas głosowania nad włączeniem punktu do porządku obrad. – Znów zgłaszacie wniosek z dużą wadą, bo bardzo późno. Ostatnio mieliśmy się zająć nim 18 czerwca, ale z powodu tego, że była to sesja zdalna i radni nie mieli możliwości równego udziału w głosowaniu, nie włączyliśmy go do porządku obrad. Sytuacja się powtarza. Co państwo zrobiliście od tamtego czasu? Było to miesiąc gdybania. Odbył się konwent, na którym ten wniosek się nie pojawił. To nieodpowiedzialne i zastanawiam się o co tutaj chodzi, bo odnoszę wrażenie, że nie o to, żeby „złapać króliczka”, ale by go „gonić”. To nosi znamiona nękania, a nie rozwiązania problemu – podkreślała Agata Wojda z klubu Koalicji Obywatelskiej.

Jak dodał radny PiS Piotr Kisiel klub składając wniosek o odwołanie Katarzyny Zapały liczył na rezygnację wiceprzewodniczącej.

Przypomnijmy, że Katarzyna Zapała usłyszała zarzuty prokuratorskie przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego. Wcześniej zawiesiła członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Zarzuty ciążące na Katarzynie Zapale dotyczą lobbowania na rzecz bezprzetargowej sprzedaży działki dla jednego z przedsiębiorców. Sama radna nie przyznaje się do winy.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO