Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Znamy zwycięzców konkursu o "Kryształową Barkę"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Znamy zwycięzców konkursu o "Kryształową Barkę"

28 lipca 2018 / Tekst

30 zespołów zmierzyło się w konkursie o „Kryształową Barkę” w ramach Festiwalu „Alleluja czyli Happy Day”. W kategorii utwór własny zwyciężył zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu, natomiast w kategorii cover Roxana Tutaj.

Artyści byli oceniani w dwóch kategoriach. Pierwsza to najlepsze wykonanie piosenki religijnej. W drugiej uczestnicy rywalizowali wykonując własne utwory o tematyce religijnej. –Do konkursu zgłosiło się prawie 150 osób z całej Polski oraz spoza granic kraju. Mieliśmy trudne zadanie, aby wybrać po 15 osób z każdej kategorii, a na końcu zwycięzców – tłumaczy Leszek Kumański, pomysłodawca Festiwalu. –W pierwszej kategorii braliśmy pod uwagę jakość wykonania, głos, muzykę i profesjonalizm. W drugiej kierowaliśmy się takimi samymi kryteriami oraz wzięliśmy pod uwagę oryginalność, nowego, premierowego utworu – dodaje organizator.

-Muzyka chrześcijańska to wyjątkowy rodzaj muzyki, to wyśpiewana modlitwa. Tutaj nie tylko oceniamy jakość ale również przekaz. Dla mnie najważniejsze było to czy artysta wie i czuje to o czym śpiewa – powiedział Tomasz Staniek doradca wojewody świętokrzyskiego, muzykolog i jeden z jurorów konkursu.

Pierwsze miejsce w kategorii utwór własny zajął zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu z utworem „Guarded by His Name”. Jak podkreśla Roman Licznerski, który jest dyrygentem w zespole formacja podjęła wyzwanie w duchu radości, aby śpiewać i grać na chwałę Bogu. –Członkowie naszego zespołu pochodzą z wielu różnych miejsc w Wielkiej Brytanii m.in. Bath i Londynu. To co nas łączy to pasja do muzyki, której poświęcamy swoje zaangażowanie, energię i czas – dodaje artysta.

W kategorii cover zwyciężyła Roxana Tutaj z utworem „His Eye on the Sparrow”. Artystka pochodzi ze Śremu, była uczestniczką telewizyjnego programu Must Be the Music – Tylko muzyka, gdzie doszła do półfinału.

Laureaci zostaną nagrodzeni podczas niedzielnego koncertu na kieleckiej Kadzielni. Wtedy też powtórnie będziemy mogli usłyszeć ich finałowe utwory.

Pełna lista laureatów:

Kategoria utwór własn:

1. AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu -"Guarded by His Name" 2.Agata Karczewska - "Envy Is My Sin" 3.Marta Mikuła i Aleksandra Stolarek - "Ja błagam"

Kategoria cover: 1.Roxana Tutaj - "His Eye on the Sparrow" 2.To ON - "Panie Twa dobroć" 3. Jak Najbardziej - "Błogosławię Cię"

ZOSTAW KOMENTARZ