Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zmiany w rekrutacji na UJK

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Zmiany w rekrutacji na UJK

11 stycznia 2019 / Tekst

Uniwersytet Jana Kochanowskiego  wprowadził progi punktowe, które przyszli studenci muszą przekroczyć aby móc złożyć aplikację na poszczególne kierunki.

Kandydat, który wybiera się na studia będzie mógł przeliczyć swoją ilość punktów, za pomocą odpowiedniego wzoru. -Każdy kierunek będzie miał inny wzór, do którego należy podstawić wyniki matur z określonych przedmiotów. Będzie on uwzględniał najważniejsze przedmioty maturalne  - tłumaczy Piotr Burda rzecznik UJK. -Przekroczenie danego progu punktowego uprawnia osobę do aplikowania na dany kierunek, nie zapewnia  jednak studiowania na nim. Na kierunku lekarskim próg wyniesie 54 punkty, natomiast żeby dostać się na te studia trzeba będzie mieć trzy a możliwe, że cztery razy więcej punktów niż wynosi minimum - dodaje rzecznik.

Znowelizowana ustawa o szkolnictwie wyższym daje również możliwość wprowadzenia egzaminów wstępnych na uczelniach. -U nas takich egzaminów nie będzie, za wyjątkiem  edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej oraz wychowania fizycznego, gdzie jest test sprawnościowy - przypomina rzecznik.

Dla kierunków, które cieszą się małym powodzeniem wśród kandydatów, limity punktowe będą symboliczne, tak aby osoby, które słabo zdały maturę również mogły podjąć studia.

               

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna