Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zmiana zasad sprzedaży alkoholu w Kielcach? W czwartek radni zdecydują

wtorek, 21 lipca 2020 12:05 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Kielcach szykują się zmiany dotyczące zasad sprzedaży alkoholu. Inna będzie odległość miejsc, w których możemy go kupić, od miejsc chronionych, takich jak np. kościoły, czy żłobki. Zmienią się także zasady sprzedaży nocnej.

Obecnie w naszym mieście obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu, jeśli w promieniu trzydziestu metrów znajdują się obiekty chronione, takie jak kościoły, przedszkola, szkoły, internaty, bursy i całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze. Urzędnicy proponują zmianę tych zasad.

– Zwiększamy odległość do pięćdziesięciu metrów najkrótszą drogą dojścia pomiędzy obiektem chronionym i miejscem sprzedaży alkoholu – tłumaczy Anita Lagierska z Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Kielce. Przedsiębiorcy, którzy otrzymali już odpowiednie zezwolenie i nie spełnią wymogów nowych norm, w dalszym ciągu będą mogli jednak prowadzić swoją działalność.

Zmiany obejmą także przepisy dotyczące nocnej sprzedaży mocniejszych trunków. Dotychczas mogła ona być prowadzona całą dobę w centrum miasta. Poza tą strefą, w godzinach od 6 do 22, alkoholu nie mogliśmy kupić w sklepach i lokalach gastronomicznych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. – Zakaz zostanie utrzymany, jednak chcemy wyłączyć z tych obostrzeń lokale gastronomiczne – dodaje Anita Lagierska.

Zaproponowanymi zmianami zajmą się radni podczas czwartkowej sesji.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO