Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zmarła Urszula Radziszewska

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Zmarła Urszula Radziszewska

14 maja 2018 / Tekst
kielce.uw.gov.pl kielce.uw.gov.pl

Nie żyje Urszula Radziszewska, kielecka działaczka społeczna prezes reaktywowanego w 1990 roku Towarzystwa Dobroczynności w Kielcach. Współpracowała z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz Caritas Diecezji Kieleckiej. Pomagała ludziom chorym, ubogim i niepełnosprawnym.

Urszula Radziszewska była radną I i II kadencji Rady Miasta Kielc. Za swą pracę otrzymywała liczne nagrody. Była laureatką Nagrody Miasta Kielce za 2003 rok. Za działalność społeczną otrzymała także statuetkę wojewody „Laur Świętokrzyski” .

Do jej zasług należą również: utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjno-pielęgnacyjnego i ortopedycznego oraz Zespołu Opiekuńczo-Leczniczo-Pielęgnacyjnego "ARKA Plus”, który świadczy usługi medyczne dla osób z dysfunkcją ruchu. Była inicjatorką zbiórek celowych na zabiegi medyczne, rehabilitację leczniczą oraz zakup sprzętu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawsze otwarta na potrzeby i problemy ludzi biednych, dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, samotnych matek oraz osób bezrobotnych. W grudniu 2003 roku, została laureatką ogólnopolskiego konkursu "BARWY WOLONTARIATU".

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Kielcach, w czwartek, 17 maja, o godzinie 12.00. Zmarła zostanie pochowana w grobie rodzinnym na Cmentarzu Starym w Kielcach. Urszula Radziszewska miała 80 lat.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna