Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zbigniew Ziobro w Kielcach: To okrutne, że tak młody sprawca dopuścił się takiej zbrodni

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Zbigniew Ziobro w Kielcach: To okrutne, że tak młody sprawca dopuścił się takiej zbrodni

Kielce / 17 czerwca 2019 / Tekst

– To przerażające, że zło może mieć tak okrutny wymiar i oblicze – mówił w Kielcach minister Zbigniew Ziobro, odnosząc się do brutalnego morderstwa 10-latki na Dolnym Śląsku. W trakcie konferencji prasowej poinformował także o ważnej decyzji dotyczącej mieszkańców Łagowa.

Przypomnijmy, że w czwartek 10-letnia Kristina z Mrowin została zamordowana w drodze ze szkoły do domu. Zabójstwo wstrząsnęło opinią publiczną. – Kiedy jeszcze trwały czynności i nie było dla nas jasne, kto jest sprawcą przestępstwa, zapewniłem, że służby traktują to zdarzenie honorowo i dołożymy wszelkich starań, żeby sprawca został ujęty. Niezwykła intensywność działań policji i prokuratury  doprowadziła do przełomu w sprawie. Świetna współpraca obu tych organów umożliwiła zatrzymanie podejrzanego – tłumaczył minister sprawiedliwości, który zapewnił, że uczyni wszystko, żeby morderca otrzymał karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Zbigniew Ziobro przekazał także niezwykle ważną informację dotyczącą mieszkańców Łagowa. – Na prośbę samorządowców zdecydowałem, że mieszkańcy tej gminy będą podlegali pod sądy kieleckie. To ważne ze względu na transport i odległość – zauważył minister. Szef resortu sprawiedliwości poinformował także, że nie będzie pozywał naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego za krytyczną analizę nowelizacji Kodeksu Karnego.

W konferencji prasowej wziął również udział Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Po jej zakończeniu minister spotkał się z mieszkańcami Kielc na Rynku.

ziobroo

ZOSTAW KOMENTARZ