Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zaprzysiężenie nowego prezydenta. Jest też nowy przewodniczący Rady Miasta

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Zaprzysiężenie nowego prezydenta. Jest też nowy przewodniczący Rady Miasta

Kielce / 22 listopada 2018 / Tekst

Za nami inauguracyjna, uroczysta sesja Rady Miasta. Bogdan Wenta jako nowy prezydent Kielc złożył ślubowanie, a Kamil Suchański został nowym przewodniczącym Rady Miasta.

Pierwsza sesja Rady Miasta rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Rolę przewodniczącego seniora pełnił radny Prawa i Sprawiedliwości Marian Kubik. Na wstępie podziękował on ustępującemu Wojciechowi Lubawskiemu, który po raz ostatni jako prezydent Kielc zabrał głos - Ta sala nie tylko dla mnie jest wyjątkowa. Na tej sali zapadały najważniejsze decyzje dotyczące Kielc. Czasem nie obyło się bez polityki, ale to był dobry czas dla Kielc. Zarówno dla mnie przez 16 lat, jak i dla radnych, którzy w tym czasie tworzyli Radę Miasta - zaczął były już prezydent Kielc i zwrócił się do Bogdana Wenty. - Szanowny panie prezydencie, gratuluje wyniku wyborczego i życzę sukcesów panu oraz całej nowej Radzie Miasta. Wasz sukces będzie sukcesem Kielc. Nie jest mi obojętne czy Kielce odniosą sukces czy nie. Będę dalej służył, ale już w małym zakresie jako mieszkaniec. Żeby Kielce rosły w siłę - mówił Wojciech Lubawski.

Kolejnym punktem było ślubowanie 25 radnych oraz nowego prezydenta Bogdana Wenty. - To szczególny dzień. Spotykamy się dzięki zaufaniu jakim obdarzyli nas mieszkańcy Kielc. To zaszczyt być w miejscu, które jest kluczowe dla rozwoju miasta. Mandat przyjmuje z radością i pokorą. Ten ciężar spoczywającej odpowiedzialności jest o tyle większy, bo przez wiele lat kielczanie powierzyli rządy Wojciechowi Lubawskiemu. Mimo , że różnimy się to nigdy nie można zapomnieć o wielu pozytywnych aspektach. Panie prezydencie, dziękuje. Dziękuje moim współpracownikom. Mam nadzieję, że razem dokonamy wiele dobrego. Program mobilizuje i wierzę, że wspólną systematyczną pracą poprawimy Kielce. Każdy dobry pomysł może liczyć na moją przychylność. Obiecuje, że będę uczciwie pracował. Każdy kto będzie pracował z pełnym zaangażowaniem nie musi się martwić o swoją o pozycję. Pokażmy mieszkańcom, że dokonali dobrego wyboru. Dziękuje za zaufanie. Z pokorą deklaruje, że z pełnym zaangażowaniem będę pracował dla dobra Kielc - powiedział w swoim przemówieniu nowy prezydent, Bogdan Wenta.

Kolejnym punktem był wybór nowego przewodniczącego Rady Miasta. Klub Projekt Świętokrzyskie zgłosił Kamila Suchańskiego, natomiast Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło Jarosława Karysia. W tajnym głosowaniu 13 głosów otrzymał Suchański, natomiast Karyś - 11. - Jestem radnym pierwszej kadencji, i dołożę wszelkiej staranności, żeby dobrze pełnić tę funkcję. Będę zabiegał o współpracę wszysstkich klubów radnych dla dobra mieszkańców Kielc - powiedział nowy przewodniczący, Kamil Suchański.

Prezydium Rady uzupełnili Jarosław Karyś z Prawa i Sprawiedliwości, Katarzyna Zapała z Koalicji Obywatelskiej i Joanna Winiarska.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna